Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-06

 MŚ W DOHA: ZBIGNIEW RAUBO JAK ZWYKLE OPTYMISTĄ

Zbigniew Raubo zawsze jest optymistą i od pierwszego dnia, gdy tylko objął posadę trenera reprezentacji Polski, zapowiadał sukcesy. Te przyszły ze zdwojoną siłą dwa miesiące temu w Bułgarii, gdzie nasi reprezentanci sięgnęli po dwa srebrne medale Mistrzostw Europy. Dziś wystartowały Mistrzostwa Świata i selekcjoner biało-czerwonych liczy na powtórzenie niedawnych sukcesów. Posłuchajcie rozmowy z nim, jaką przeprowadziliśmy dziś w południe.


WALKA DIRRELL-CAPARELLO ODWOŁANA

Nie dojdzie do walki Andre Dirrella (24-2, 16 KO) z Blake'em Caparello (21-1-1, 6 KO), która miała się odbyć 17 października na gali Premier Boxing Champions w Fairfax w stanie Wirginia. Brązowy medalista olimpijski z Aten musiał się wycofać z powodu niesprecyzowanych problemów zdrowotnych.MŚ: PEWNE ZWYCIĘSTWO IGORA JAKUBOWSKIEGO!

Igor Jakubowski (-91kg) z przytupem rozpoczął przed momentem Mistrzostwa Świata w boksie. Aktualny wicemistrz Europy w wadze ciężkiej w pierwszym występie na ringu w Dausze pewnie pokonał Jakhona Qurbonova z Tadżykistanu. Tym samym awansował do najlepszej szesnastki turnieju.


DAMIAN MIELEWCZYK: KOPYTEK JEST SZYBKI, SZYKUJĘ SIĘ NA WOJNĘ

- O walce dowiedziałem się dość późno, ale nie zmienia to faktu, że w reżymie treningowym jestem już od jakiegoś czasu, ponieważ szykowałem się do innego startu w Tczewie. Liczę na wojnę w ringu i jestem przekonany, że to ja wyjdę z niej zwycięsko - mówi niepokonany Damian Mielewczyk (9-0, 7 KO), który już w przyszły piątek podczas gali w Wieliczce skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Kopytkiem (10-0, 2 KO).
PARKER-MEEHAN: SHANE CAMERON STAWIA NA PARKERA

W przyszły czwartek podczas gali w Auckland dojdzie do ciekawej konfrontacji w wadze ciężkiej pomiędzy wschodzącą gwiazdą - Josephem Parkerem (15-0, 13 KO), a toczącym pożegnalny bój Kali Meehanem (42-5, 32 KO). Kibice w Nowej Zelandii są podzieleni, ale inny reprezentant tego kraju - emerytowany już Shane Cameron (29-5, 22 KO), stawia na młodszego ze swoich rodaków.


KOWALIOW POCZEKA NA ROZWÓJ SYTUACJI?

Były ambitne plany, by Siergiej Kowaliow (28-0-1, 25 KO) w obronie swoich trzech pasów mistrzowskich wagi półciężkiej zaboksował w swojej ojczyźnie pod koniec listopada, ale jak już wiadomo, nic z tego nie wyjdzie. W związku z tym rosyjski niszczyciel do końca roku odpuści prawdopodobnie starty i będzie z uwagą przyglądał się dalszemu rozwojowi sytuacji.
TOMASZ JABŁOŃSKI: JESTEM GOTOWY NA DOBRE WALKI

Dwa miesiące temu Tomasz Jabłoński (-75kg) zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy. Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata i znów będziemy liczyć na jego udane występy. Tomek zna już losowanie, czuje się mocny i za kilka godzin obejrzy w akcji swojego czwartkowego rywala. Posłuchajcie co dziś rano powiedział Piotrowi Jagiełło, który robił dla Was relację z ME, a teraz będzie relacjonował MŚ.


BANKS: KLICZKO WYGRA Z FURYM PRZED CZASEM

Przełożone spotkanie Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO) z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO) odbędzie się 28 listopada w Dusseldorfie. W narożniku mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA/WBO/IBF stanie po raz kolejny Johnathon Banks, następca legendarnego Emanuela Stewarda. Były rywal Tomka Adamka znacznie lepiej sprawuje się w roli trenera i z przekonaniem mówi o tym, że jego zawodnik znokautuje pyskatego Anglika.IGOR JAKUBOWSKI NA GODZINY PRZED PIERWSZĄ WALKĄ MŚ W DOHA

Igor Jakubowski (-91kg) w sierpniu zdobył srebrny medal ME. Dziś wieczorem rozpocznie starty na Mistrzostwach Świata w Doha. Pięściarz z Konina nie miał najlepszego losowania, jednak z optymizmem patrzy na ten turniej, będący jednocześnie formą eliminacji do przyszłorocznych IO. Posłuchajcie co powiedział nam na kilka godzin przed pojedynkiem z Jakhonem Qurbonovem z Tadżykistanu.KRISHAN vs HARCSA: WIDEO Z WALKI RYWALA JABŁOŃSKIEGO!

Vikas Krishan to młody Hindus, który już w 2011 roku podczas Mistrzostw Świata w wieku dziewiętnastu lat zdobył brązowy medal w dywizji do 69 kg. Na IO w Londynie uległ sławnemu Errolowi Spence'owi 13:15. Dziś startuje już w wadze średniej, a przed kilkudziesięcioma minutami pokonał Węgra Zoltana Harcsa. Sędziowie punktowali 30:27 i dwukrotnie 29:28. Dlaczego o tym piszemy? Ano dlatego, że to właśnie Krishan będzie w czwartek rywalem Tomasza Jabłońskiego (-75kg) w drugiej rundzie drabinki Mistrzostw Świata 2015 w Doha. Poniżej prezentujemy Wam rywala Polaka w dzisiejszej konfrontacji.