ROSYJSKA FEDERACJA ZAWIESIŁA HRIUNOWA

Redakcja, tass.ru / rsport.ru

2015-10-03

Jeden z najprężniej działających rosyjskich promotorów Władimir Hriunow został zawieszony przez tamtejszą federację boksu zawodowego. W teorii oznacza to, że nie będzie mógł organizować gal w Rosji, w praktyce jednak, jak sam zapewnia, nic się nie zmienia.

Zawieszenie Hriunowa ma związek z niesprecyzowanymi oskarżeniami Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Promotor został zaproszony na posiedzenie zarządu federacji w celu złożenia wyjaśnień, ale się na nim nie stawił, dlatego postanowiono odebrać mu licencję. - Nie może już dłużej występować w roli promotora na rosyjskich galach. Wprawdzie czasami w Rosji dochodzi do walk "pirackich", ale nie na tak wysokim poziomie - powiedział sekretarz komisji, Igor Mazurow.

Komentując decyzję, Hriunow stwierdził, że to żart, a on obejdzie się bez licencji. - Federacja jest organizacją publiczną. Oczywiście, że mogę dalej promować gale w Rosji. Jest mnóstwo federacji bokserskich, które z radością udzielą mi licencji. Zawieszenie w żaden sposób na mnie mnie wpłynie - przekonuje.

Hriunow jest obecnie promotorem m.in. Roya Jonesa Jr, Fiodora Czudinowa i Chabiba Allachwerdijewa, który najbliższej nocy zmierzy się w Connecticut z Adrienem Bronerem.