COTTO OBIECUJE ZWYCIĘSTWO TOTALNE

Redakcja, ESPN Deportes

2015-09-29

To będzie zwycięstwo totalne, zapowiada Miguel Cotto (40-4, 33 KO). Portorykańczyk od poniedziałku ciężko trenuje w Los Angeles i nie ma wątpliwości, że 21 listopada na ringu w Mandalay Bay w Las Vegas to on będzie górą i wyraźnie pokona Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO).

- Freddie Roach ułoży plan, który zaprowadzi nas do sukcesu. Mam w głowie tylko jedno - zapewnić bezpieczeństwo mojej rodzinie. Jej przyszłość jest na szali, dlatego dam z siebie absolutnie wszystko. Od lat boks nie sprawiał mi takiej radości. Dwudziestego pierwszego listopada zwycięstwo będzie nasze! - przekonuje "Junito".

W walce z "Canelo" Cotto po raz drugi będzie bronić tytułu WBC w wadze średniej. 34-latek jest dodatkowo zmotywowany zachowaniem przeciwnego obozu, który po zakończeniu promocyjnego tournee niespodziewanie zaczął atakować czempiona.

- Podczas tournee panowała przyjacielska atmosfera. Kiedy promocja się jednak zakończyła, nastąpiła całkowita zmiana. Ale nie ma już co gadać. Teraz cały mój zespół angażuje się w przygotowania. Mam nadzieję, że ciężka praca z Freddie'em i Gavinem [McMillanem - specem od przygotowania kondycyjnego] sprawi, że Miguel Cotto ponownie będzie wyglądać w ringu tak, jak w ostatnich walkach - oznajmił mistrz świata.