Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-26

 


FURY JUŻ W ŚRODĘ PRZEWIDZIAŁ KONTUZJĘ KLICZKI

Słowa Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO) okazały się prorocze. Już w środę, kiedy spotkali się twarzą w twarz w studiu telewizji Sky Sports, Anglik stwierdził, że Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) najprawdopodobniej wycofa się z zaplanowanej na 24 października walki. Na dowód stacja pokazała fragmenty niewyemitowanego jeszcze programu "The Gloves Are Off".


MARIUSZ WACH O ADAMEK-SALETA

Mariusz Wach był ostatnim sparingpartnerem Tomasza Adamka (49-4, 29 KO), który za kilka godzin skrzyżuje w Łodzi rękawice z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Poprosiliśmy więc "Wikinga" o krótki komentarz do tej walki.
WIDEO: LIDIA FIDURA vs TIMEA NAGY

Dziś walki finałowe X Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie (23-26.092015). Rano czekają nas starcia juniorek, a po południu od godziny 16:00 zapraszamy na bezpośrednią relacje z występów seniorek, ale zanim to nastąpi zobaczmy walkę o wejście do finału Lidii Fidury (GUKS Carbo Gliwice) z świetnie dysponowana Węgierką - Timea Nagy; choć po kilku celnych ciosach zapał przeciwniczki został od połowy walki opanowany, ale i tak zakończenie pojedynku zaskakuje.GOŁOWKIN I LEMIEUX PRZEJDĄ TESTY ANTYDOPINGOWE

Giennadij Gołowkin (33-0, 30 KO) i David Lemieux (34-2, 31 KO) zgodzili się poddać kontroli antydopingowej przed walką unifikacyjną w wadze średniej. Pięściarzy przebada VADA, która pracowała już przy okazji występów kilku znanych zawodników, m.in. Manny'ego Pacquiao, Guillermo Rigondeaux i "Canelo" Alvareza.


BARTNIK: TO ADAMEK MA WIĘCEJ DO STRACENIA

- Jeszcze niedawno powiedziałbym, że Adamek ma lekką przeprawę przed sobą, teraz po dogłębnej analizie, bo przypatruję się również przygotowaniom Przemka, stwierdzam, że ten drugi bardzo poważne do tego podszedł, podobnie jak do walki z Gołotą. Wielu stawia na niego. Mam inne zdanie, ale treningi Przemka spowodują, że ten pojedynek nabierze dramaturgii i zainteresowania ze strony kibiców, takich którzy się znają na boksie - mówi Wojciech Bartnik.


BRODNICKA-PIĄTKOWSKA: BRODNICKA NA TARCZY ŁUKASIK

Sporo złych emocji narosło wokół współpracy Ewy Brodnickiej (8-0, 2 KO) z Karoliną Łukasik, o co pretensje miała dzisiejsza rywalka tej pierwszej - Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO). Przed emocjami związanymi z galą Polsat Boxing Night zapraszamy Was do obejrzenia ostatniego treningu Brodnickiej i jej tarczy z nową trenerką.


JANUSZ PINDERA O ANDRZEJU GMITRUKU

Janusz Pindera zna Andrzeja Gmitruka od lat. Przy okazji dzisiejszej gali Polsat Boxing Night zapytaliśmy więc znanego żurnalistę o współpracę tego szkoleniowca z Maciejem Miszkiniem oraz Ewą Piątkowską, którzy dotąd pracowali przecież z Fiodorem Łapinem.


Z ARCHIWUM BOKSER.ORG: SPARING BRODNICKA-PIĄTKOWSKA!

Wielu stawia sobie pytanie - Brodnicka czy Piątkowska? My Wam już podpowiadaliśmy dwa i pół roku temu! Obejrzyjcie sparing tuż przed wspólnym startem zawodniczek w Pionkach i na bazie tych kilku minut może zmienicie zdanie, a może tylko się w nim utwierdzicie. Na podgrzanie atmosfery przypominamy - sparing Brodnicka vs Piątkowska!


WRACA ODCHUDZONY ANDY RUIZ JR

Po ostatnim słabym występie Andy Ruiz Jr (24-0, 17 KO) dostał wyraźny sygnał od promotorów, że nie wyjdzie do ringu, dopóki nie poradzi sobie z sobą samym i olbrzymią nadwagą. To chyba poskutkowało, bo obiecujący Meksykanin zanotował 112,3 kg.

PBN: WYGRANA BRODNICKIEJ

Przed walką było dużo emocji, może nawet za dużo. Na szczęście w ringu również ich nie zabrakło. Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) była liczona, ale wstała i pokonała Ewę Piątkowską (7-1, 4 KO).