PBN: DEBIUT NA GALI TOMASZA JABŁOŃSKIEGO

Redakcja, Informacja własna

2015-09-24

Świetny występ na Mistrzostwach Europy sprawił, że Tomasz Jabłoński dostał propozycję stoczenia walki na gali Polsat Boxing Night. Sobotni pojedynek z Bartoszem Gołębiewskim będzie miał jednak charakter pokazowy, bo kapitan Rafako Hussars Poland już za kilka dni wylatuje na Mistrzostwa Świata do Doha (Katar).

- Jutro mam ostatni sparing na zgrupowaniu w Hennef. Na razie założenia trenerów są różne, podczas jednej z walk miałem za zadanie bić jak najwięcej i w ogóle mocno przepracować ten sparing, na innym zaś chodziło o to aby solidnie pracować na nogach i bić z daleka. Jeśli chodzi o intensywność uderzeń, szkoleniowcy wszystko kontrolują, sprawdzają na nagraniu wideo – powiedział Wicemistrz Europy z Samokova (Bułgaria) w wadze średniej.

W sobotę na gali Polsat Boxing Night w Łodzi, której głównym wydarzeniem jest walka Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO), Jabłoński stoczy trzyrundowy pojedynek na zasadach boksu olimpijskiego z aktualnym wicemistrzem kraju, Bartoszem Gołębiewskim.

Pozostali bokserzy reprezentacji i Husarii zostaną jeszcze kilka dni w niemieckim Hennef. Inny polski srebrny medalista ME Igor Jakubowski (-91 kg) jeszcze boryka się z urazem łokcia, ale jest coraz lepiej.

- Trochę mnie jeszcze pobolewa, ale zaciskam zęby i daję radę. Teraz miałem ciekawy sparing z 20-letnim Niemcem Albonem Pervizajem, półfinalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2013 – mówił Jakubowski.

Tomasz Jabłoński, Igor Jakubowski oraz Dawid Jagodziński -49 kg są pewni występu w październikowych Mistrzostwach Świata w Doha (Katar). Wciąż nie wiadomo, czy ktoś jeszcze do nich dołączy. Jednym z prawdopodobnych kandydatów do otrzymania "dzikiej karty" jest Mateusz Tryc (-81 kg).

- Bardzo ciężko pracuję na treningach i sparingach, aby ta wysoka forma się utrzymała. Byłoby wspaniale dostać szansę poboksowania w MŚ. Dziś miałem na sparingu wysokiego niemieckiego mańkuta, niewygodny, bo walczący z odchylenia. Skracałem dystans, do tego szybkie nogi i szło całkiem dobrze – powiedział Tryc.

Turniej w Katarze będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Z rankingu WSB nie udało się awansować polskim bokserom.