MAŁO ZNANY ARGENTYŃCZYK DLA ORTIZA - W STAWCE PAS WBA INTERIM

Mało znany, za to okupujący piętnaste miejsce w światowym rankingu federacji WBA wagi ciężkiej Matias Ariel Vidondo (20-1-1, 18 KO) będzie najbliższym rywalem unikanego przez innych Luisa Ortiza (22-0, 19 KO).

Pojedynek odbędzie się 17 października w sławnej Madison Square Garden w Nowym Jorku podczas gali Gołowkin vs Lemieux. Wcześniej propozycję walki z Kubańczykiem odrzucili Bermane Stiverne czy Bryant Jennings. Skończy się na blisko 39-letnim Argentyńczyku, za to stawka będzie poważna. Zwycięzca zagarnie bowiem wakujący pas organizacji WBA w wersji tymczasowej!

Przypomnijmy, że Ortiz zdobył już takie trofeum rok i dziesięć dni temu, kiedy zmiótł w niecałą rundę Lateefa Kayode. Badanie przeprowadzone po walce wykazały jednak w jego organizmie niedozwolone środki wspomagające i wynik został unieważniony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: 86viper
Data: 21-09-2015 20:36:55 
Co za szmaciarska federacja:
Kliczko - WBA Super,
Czagajew - WBA World,
teraz Ortiz - WBA Interim.
Śmiech na sali.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 21-09-2015 20:49:25 
Jest szansa dla jakiś pasek WBA Champion i dla mnie?
 Autor komentarza: matd
Data: 21-09-2015 21:50:14 
Nie, to jest smiech na sali. I kolejny bum ,ale przede wszystkim to co wyprawia ta federacja.. Powinni juz dawno zabrac jej status mistrzowski. Jezeli nie pojawi sie jakas glowna federacja bokserska i nie polozy lapy na tym wszystkim to dalej bedzie bezczeszczony certyfikat mistrzowski. Juz dawno nie moge tego zdzierzyc .

Ortiz nie walczacy nawet z journeymanami ,walczy z kolejnym bumem o trzeci pas jednej fedreacji .Parodia.
Na szczescie szanowane rankingi i szanujacy sie kibice nie beda uwzgledniac tego czegos. Dla mnie Kliczko jest mistrzem ,a te paski od spodni moga se ...
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 21-09-2015 21:51:22 
Chagaev vs Oquendo i w kolejce Browne. Uważam, że Ortiz jest niebezpieczny dla tej trójki panów. Jakby ich odprawił to miałby murowane miejsce w top 10.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 21-09-2015 22:01:37 
Według mojej opinii WBA ma taki zamysł z tymi paskami:

Wywalczenie paska to dobra pozycja rankingowa, posiadacz WBA World to oficjalny pretendent i kiedy zażąda walki o prawowity tytuł superchampion nie może odmówić. Więc federacja stawia sprawę prosto, krótko i na temat. Chcesz się bić o miano pretendenta? Dopchaj się wysoko w rankingi bądź zdobądź WBA interim. Bij się o WBA World, który jest odpowiednikiem normalnego pasa WBA, tylko, że w wadze ciężkiej mamy super championa tej federacji, a jest nim Wladimir. Dostał ten tytuł za wielokrotną obronę i zunifikowane pasy innych federacji, jest dominatorem, prawdziwym championem.
Nie chcesz się bić z championem mając prawa pretendenta? Musisz bronić WBA world ponieważ jest wielu pięściarzy, którzy chcą walczyć z prawdziwym mistrzem. Dzięki temu następuje eliminacja tych co ię dopychają do walk mistrzowskich i nie tak jak w WBC, że Wilder walczy z Moliną, Johanem tylko Wladimir będzie musiał się zmierzyć ze zwycięzcą Chagaev/Oquendo vs Lucas Browne, chyba, że zażądają pojedynku Lucas Browne vs Ortiz co byłoby cholernie ciekawe. Lucas rezygnując zwolniłby miejsce Ortizowi i mielibyśmy Chagaev/Oquendo vs Ortiz co również byłoby ciekawe :)
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 21-09-2015 22:03:34 
Nie jest to dobre rozwiązanie tzn. robienie wielu pasów, ale jest to jakieś tam wymuszenie na tych 15stkach rankingowych by ci bokserzy bili się między sobą.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 21-09-2015 22:07:27 
WBA ma taki zamysł, że każdy pasek = $$$ za sankcjonowanie walki o pas. A opłaty za sankcjonowanie o pas mistrzowski, nawet jeśli jest mistrzowski w cudzysłowie są zapewne wyższe niż za zwykłe rankingówki :P
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 21-09-2015 22:37:11 
"WBA ma taki zamysł, że każdy pasek = $$$ za sankcjonowanie walki o pas. A opłaty za sankcjonowanie o pas mistrzowski, nawet jeśli jest mistrzowski w cudzysłowie są zapewne wyższe niż za zwykłe rankingówki :P "

To też haha :D
 Autor komentarza: hms
Data: 21-09-2015 22:51:46 
Ernesto
Masz po części rację, ale z drugiej strony spójrz na czołowe 15 WBA. Więcej tam nikomu nieznanych zawodników niż w poostałej trójce razem wziętej
 Autor komentarza: matd
Data: 21-09-2015 23:20:13 
W ogole czyms pieknym bylo by ,zeby dane organizacje(wszystkie co do joty) stworzyly jeden pas mistrzowski na kazda kat. wagowa. Bylo by to piekne,a zarazem jakie prestizowe. W dodatku dalej kazda organizacja miala by swoje pasy i porobila mistrzow federacyjnych .Ale Mistrz moglby byc tylko jeden. Troche poplynalem rodem z s-f.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 22-09-2015 01:38:22 
Autor komentarza: matd
W ogole czyms pieknym bylo by ,zeby dane organizacje(wszystkie co do joty) stworzyly jeden pas mistrzowski na kazda kat. wagowa. Bylo by to piekne,a zarazem jakie prestizowe. W dodatku dalej kazda organizacja miala by swoje pasy i porobila mistrzow federacyjnych .Ale Mistrz moglby byc tylko jeden. Troche poplynalem rodem z s-f.


Eeee tam, gadanie takie. ;)
Dzięki temu, że jest tyle federacji : Goły 4x walczył o MŚ, raz nawet był wicemistrzem, Adamek jest MŚ 2 kategorii wagowych, Tygrys został niemal rekordzistą w obronach tytułu mistrzowskiego, Wach, Sosnowski, Cycu walczyli o pas MŚ, Główka jest mistrzem. A że to tylko "MŚ" a nie MŚ, co z tego, podjarka jest.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 22-09-2015 11:14:53 
Przeciwnik Ortiza w akcji :|

https://youtu.be/EALcYERW-s0
 Autor komentarza: CELko
Data: 22-09-2015 12:29:28 
Jakiś czas temu pytałem tutaj w komentarzach czy ktoś kojarzy tego Vidondo :)
teraz dowiemy sie jaka jest jego wartosc.
 Autor komentarza: CELko
Data: 22-09-2015 12:30:40 
Matys swietna walka te zwroty akcji i ta wola walki robia wrazenie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.