Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-16

 


PAS WBO GŁOWACKIEGO DOTARŁ DO POLSKI

Pas World Boxing Organization przygotowywany specjalnie dla nowego mistrza świata tej federacji w wadze junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) dotarł do naszego kraju - napisał na swoim profilu na Twitterze promotor pięściarza Tomasz Babiloński. Polski pięściarz zgarnął tytuł po zwycięstwie nad Marco Huckiem na gali w Prudential Center w Newark miesiąc temu.


GOŁOWKIN CZY WARD - KTO KOGO UNIKA?

Andre Ward (28-0, 15 KO) wprost mówi o tym, że po odejściu na sportową emeryturę Floyda Mayweathera Jr chce zasiąść na tronie rankingu P4P. Ale żeby tego dokonać, znów musi pokonać wielkie nazwisko. W kategorii super średniej takich zawodników brakuje, a kibice najchętniej widzieliby go w konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO).
'GŁÓWKA' BĘDZIE PAUZOWAŁ DŁUŻEJ

Nowy mistrz świata federacji WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) przeszedł przed kilkoma dniami operację nadgarstka i łokcia Zabieg przeszedł pomyślnie, ale "Główkę" czeka troszkę dłuższa przerwa. - Główka jednak będzie miał ponad 8 tygodni przerwy, nadgarstek był mocniej uszkodzony niż się wydawało - napisał na swoim profilu na Twitterze jeden z promotorów boksera Andrzej Wasilewski.BOSEL I GOMEZ NA OSTATNIEJ KONFERENCJI PRASOWEJ

Dominic Bosel (19-0, 6 KO) nie pokonał żadnego znanego zawodnika, ale od dłuższego czasu okupuje pierwsze miejsce w światowym rankingu federacji WBO wagi półciężkiej. Kolejny pojedynek stoczy w najbliższą sobotę w Lipsku z Maximiliano Jorge Gomezem (18-4, 6 KO). Panowie mają już za sobą konferencję prasową.


KTO DLA LUISA ORTIZA?

Promotorzy mają spory kłopot, by znaleźć Luisowi Ortizowi (22-0, 19 KO) ciekawego rywala. Groźny uciekinier z "Gorącej Wyspy" zaboksuje 17 października w MSG podczas gali Gołowkin vs Lemieux. Póki co nie wie jeszcze z kim, ale trenuje na pełnych obrotach w Miami.WIDEO: MICHELUS vs POLSKI (FINAŁ TURNIEJU im. FELIKSA STAMMA)

Rywalizacja Dawida Michelusa z Mateuszem Polskim w wadze lekkiej to już klasyka na naszym podwórku. Obaj panowie spotykają się regularnie w finałach różnych imprez i tak samo było również w Turnieju im. Feliksa Stamma. Tym razem - podobnie jak podczas szczecińskich MP Seniorów, znów lepszy okazał się Michelus. Kto jeszcze nie widział, niech obejrzy teraz.


KLICZKO NIE WIERZY W EMERYTURĘ MAYWEATHERA

Podobnie jak wielu obserwatorów, Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) nie sądzi, abyśmy mieli już za sobą ostatni występ Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO). Według Ukraińca efektownie prezentujący się bilans walk 50-0 jest zbyt blisko, aby Amerykanin odmówił sobie tej przyjemności i na dobre zawiesił rękawice na kołku.


COTTO: TRENERZY CANELO TO TCHÓRZE. Z FLOYDEM SAUL BYŁ JAK AMATOR

Miguel Cotto (40-4, 33 KO) odpowiedział na zaczepne wypowiedzi trenerów Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO), które niedawno pojawiły się w hiszpańskojęzycznej prasie. Portorykańczyk żałuje, że Jose Reynoso i jego synowi Eddy'emu zabrakło odwagi, aby wygłaszać podobne poglądy podczas konferencji prasowych, kiedy Cotto i Freddie Roach byli na wyciągnięcie ręki.


SZYMAŃSKI I ŁASZCZYK ZAWODNIKAMI WASILEWSKIEGO? PROMOTOR ODPOWIADA

Dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek napisał na swoim koncie na Twitterze o tym, że Kamil Łaszczyk (21-0, 8 KO) i Patryk Szymański (14-0, 9 KO), obecnie pięściarze mieszkąjącego na stałe USA szefa Global Boxing Mariusza Kołodzieja, będą zawodnikami grupy Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera. Pierwszy z dwójki odpowiedział pod wpisem, że na ten moment "nikt nikogo nie przejmuje".