SZYMAŃSKI I ŁASZCZYK ZAWODNIKAMI WASILEWSKIEGO? PROMOTOR ODPOWIADA

Redakcja, @BorekMati

2015-09-16

Dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek napisał na swoim koncie na Twitterze o tym, że Kamil Łaszczyk (21-0, 8 KO) i Patryk Szymański (14-0, 9 KO), obecnie pięściarze mieszkąjącego na stałe USA szefa Global Boxing Mariusza Kołodzieja, będą zawodnikami grupy Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera. Pierwszy z dwójki odpowiedział pod wpisem, że na ten moment "nikt nikogo nie przejmuje". 

- Spokojnie, nikt nikogo na razie nie przejmuje, są pewne modele biznesowe, które nie zawsze są widoczne - skomentował tę informację Wasilewski.

Na początku 2014 grupa obu panów połączyła się ze stajnią Tomasza Babilońskiego. W lipcu poinformowano, że doszło do kolejnych połączeń, tym razem Wasilewski i Babiloński rozpoczęli ścisłą współpracę z Andrzejem Gmitrukiem oraz Dariuszem Wojtkowskim.

Łaszczyk na zawodowych ringach zadebiutował na początku 2011 roku starciem na gali w USA, tam też przygotowywał się do kolejnych występów. Szymański z kolei pierwszą zawodową walkę stoczył półtora roku później w Portoryko. Obaj występują zarówno na polskich ringach jak i amerykańskich, obaj także zdobyli dotychczas tytuły regionalne WBO - Łaszczyk w wersji Inter-Continental oraz podobnie jak Szymański  młodzieżowe mistrzostwo świata tej samej federacji.