Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-14

 SPENCE JR GOTOWY NA KILKA WIĘKSZYCH NAZWISK. Z KIM ZABOKSUJE?

Errol Spence Jr (18-0, 15 KO) w ubiegłą sobotę podczas gali w kanadyjskim Toronto nie dał szans Chrisowi van Heerdenowi (23-2-1, 12 KO) pokonując go przed czasem w ósmej rundzie. Pięściarz wagi półśredniej po zwycięskim pojedynku nabrał pewności siebie i powiedział mediom, że jest gotowy na walki z mocniejszymi przeciwnikami ze swojej kategorii.


MATEUSZ RZADKOSZ NA 5 TYGODNI PRZED WALKĄ Z MURASZKINEM

Mateusz Rzadkosz (1-0) już w drugiej walce zostanie rzucony na głęboką wodę. Jego rywalem 23 października w Białymstoku będzie Ivan Muraszkin (2-0-1, 1 KO), który na koncie ma już remis ze Świerzbińskim i wygraną nad Dąbrowskim. Posłuchajcie naszej rozmowy z Mateuszem, który przebywa w tej chwili w Łomnicy i tam przygotowuje się do najbliższego startu.


SANTA CRUZ CHCE WALK Z ŁOMACZENKĄ I SELBYM

W wadze piórkowej jest obecnie czterech mistrzów świata. Tytuł federacji WBC dzierży występujący na galach z cyklu Premier Boxing Champions Leo Santa Cruz (30-0-1, 17 KO), który po kilku udanych obronach pasa i ostatnim zwycięstwie nad Abnerem Maresem pod koniec sierpnia tego roku chce wreszcie dostąpić zaszczytu wystąpienia w walce unifikacyjnej. Meksykanin wymienił czempionów IBF Lee Selby'ego (21-1, 8 KO) oraz WBO - Wasyla Łomaczenkę (4-1, 2 KO).WIDEO: FONTIJN vs MARSHALL

Holenderka Nouschka Fontijn pokazała w Warszawie bardzo dobry boks i zwyciężyła w Turnieju im. Feliksa Stamma w kategorii -75kg. W finale pokonała Savannah Marshall z Anglii na punkty. To trzeci i ostatni finał pań tej imprezy. Wkrótce przejdziemy do walk o złoto w gronie mężczyzn.


MICHAŁ GERLECKI: NASTAWIAM SIĘ NA TWARDĄ WALKĘ

- Od dłuższego czasu jestem w ostrym treningu. Jeżeli uda się dopiąć planowaną walkę z Francuzem, z pewnością będzie to najcięższa przeprawa w mojej dotychczasowej karierze - nie ukrywa występujący w kategorii półciężkiej Michał Gerlecki (11-0, 6 KO). Polak prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Jessy Luxembourgerem (7-0, 3 KO), niedawnym pogromcą kolegi z grupy, Roberta Parzęczewskiego.


WIDEO: PETKONEN vs RYAN

W finale pań Turnieju im. Feliksa Stamma kategorii do 60 kilogramów Mira Petkonen (Finlandia) pokonała jednogłośną decyzją sędziów Angielkę Sandy Ryan. Kto nie widział walki w sobotę, zapraszamy teraz do nas!


BYRD: KHAN Z PACQUIAO MÓGŁBY SKOŃCZYĆ JAK ALGIERI

Amir Khan (31-3, 19 KO) potwierdził, że trwają rozmowy na temat walki z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO), do której miałoby dojść na początku przyszłego roku. Jeżeli istotnie ją zobaczymy, Anglik będzie miał po swojej stronie młodość i warunki fizyczne, jednak zdaniem Chrisa Byrda to może być za mało na "Pacmana". Były czempion wagi ciężkiej twierdzi, że pięściarz z Boltonu mógłby skończyć podobnie jak Chris Algieri.