Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-13

 


MARIUSZ WACH: STRACĘ W TEJ WALCE ZDROWIE, ALE DUPY NIE DAM!

- Zdaję sobie sprawę, że chcąc wygrać w Rosji, będziemy musieli wygrać przez nokaut. I na to się szykujemy. Stracę w tej walce sporo zdrowia, ale dupy na pewno nie dam - zapewnia Mariusz Wach (31-1, 17 KO), który 4 listopada na ringu w Kazaniu zmierzy się z doskonałym Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Zwycięzca tej potyczki zapewni sobie spotkanie o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC.


KARTKA Z KALENDARZA: 4 LATA TEMU ADAMEK ZMIERZYŁ SIĘ Z KLICZKĄ

Trzy dni temu minęły równo cztery lata od jednego z największych wydarzeń w historii polskiego boksu. 10 września 2011 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu byliśmy świadkami pojedynku o mistrzostwo świata federacji WBC wagi ciężkiej pomiędzy wielkim czempionem Witalijem Kliczko a byłym mistrzem dwóch niższych kategorii wagowych Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO).
THUNDER GYM FIGHT NIGHT 9 PAŹDZIERNIKA W TCZEWIE

9 października w sali Thunder Gym w Tczewie, należącej do właściciela grupy promotorskiej Thunder Promotions Krystiana Cieśnika, odbędzie się gala boksu zawodowego. Podczas imprezy swoje walki mają stoczyć niepokonany Damian Mielewczyk (9-0, 7 KO) oraz bedący od ponad czterech lat na zawodostwie Patryk Litkiewicz (17-9, 11 KO). Pięściarze wystąpią w gymie, w którym od niedawna trenują i przygotowują się do walk.TRENING PŁYWACKI W PRZYGOTOWANIACH KLICZKI NA FURY'EGO

Wieloletni już czempion wagi ciężkiej Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) przygotowuje się do swojej kolejnej obrony tytułu. 24 października podczas gali w Dusseldorfie Ukrainiec skrzyżuje rękawice z niepokonanym i bardzo kontrowersyjnym Tysonem Furym (24-0, 18 KO). "Dr Steelhammer" na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych prawie codziennie informuje swoich kibiców o swoich treningach.MAYWEATHER KONTRA MARCIANO. KTÓRY BILANS LEPSZY?

Boksowali w zupełnie innych czasach, w innych wagach i w zupełnie innym stylu. Łączy ich jedno - perfekcyjny bilans walk 49-0. Który jest lepszy, Floyda Mayweathera Jr czy Rocky'ego Marciano? Od głosu się wstrzymujemy, przytaczając jedynie garść danych statystycznych, a osąd zostawiając kibicom.


ADAMEK-SALETA: JAKUB CHYCKI O PRZYGOTOWANIACH 'GÓRALA'

Przy okazji walki Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO) głośno zrobiło się również o Jakubie Chyckim. "Góral" na każdym kroku chwali "Mr Chyckiego", a ten dba o jego formę fizyczną jak nikt nigdy dotąd. Czy to przyniesie wymierne efekty? Przekonamy się już 26 września w Łodzi. Póki co zapraszamy do zapoznania się z naszym wywiadem z tym specjalistą od przygotowania fizycznego.
ROSNĄ NASTĘPCY MISTRZÓW - JĘDRYSIAK vs KACPROWICZ

Rosną godni następcy wielkich mistrzów. Wczoraj w Dzierżoniowie odbyła się już kolejna "Sobota bokserska". Sporo walk młodych adeptów szermierki na pięści, które zaprezentujemy Wam w najbliższym tygodniu. Ale już dziś pokażemy jedną, tak na zachętę. To dwaj 11-letni zawodnicy DKB Dzierżoniów - Oskar Jędrysiak oraz Paweł Kacprowicz. Trzy rundy po minucie każda. Drogi Kibicu, obejrzyj następców Adamka czy Michalczewskiego w akcji. Koniecznie!


JACK OTWARTY NA WALKĘ Z CHAVEZEM JR

Badou Jack (20-1-1, 12 KO) po raz kolejny zaskoczył część obserwatorów, odprawiając w pierwszej obronie pasa WBC w wadze super średniej George'a Grovesa (21-3, 16 KO). Teraz Szwed może już powoli zacząć myśleć o kolejnym pojedynku - ma zresztą na oku potencjalnego rywala.MAYWEATHER: CHCIAŁEM NOKAUTU

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) przyznał, że chciał zaliczyć nad ranem pierwszy od blisko czterech lat nokaut, lecz Andre Berto (30-4, 23 KO) okazał się trudny do przewrócenia. Po dwunastu rundach Amerykanin musiał się zadowolić wygraną na punkty.