Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-12

 


MAYWEATHER-BERTO: CZY STANIE SIĘ CUD?

Już tylko godziny dzielą nas od ostatniego występu najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie - Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO). Największa obecnie ikona boksu zawodowego dzisiaj w nocy na ringu w kasynie MGM Grand w Las Vegas zapisze ostatni rozdział swojej niesamowitej kariery, krzyżując pięści z Andre Berto (30-3, 23 KO).


MECHONCEW LICZONY, ALE ZWYCIĘSKI

Mocno bijący Jackson Junior (18-4, 16 KO) zastopował między innymi Pedro Otasa, który za dwa tygodnie spotka się z Darkiem Sękiem podczas Polsat Boxing Night. Dziś w nocy natomiast napędził sporo strachu opiekunom Jegora Mechoncewa (10-0, 7 KO).
ERROL SPENCE JR ZNÓW PRZED CZASEM

Reprezentujący USA na poprzednich igrzyskach Errol Spence Jr (18-0, 15 KO) zachował miano niepokonanego prospekta kategorii półśredniej. Chris van Heerden (23-2-1, 12 KO) potwierdził renomę groźnego zawodnika, lecz na Amerykanina to nie starczyło.BOKSERSKA SOBOTA. CO I GDZIE OGLĄDAĆ?

W sportach walki głównym wydarzeniem weekendu jest pożegnalny pojedynek Floyda Mayweathera (48-0, 26 KO). Najlepszy pięściarz świata na gali w MGM Grand w Las Vegas zmierzy się ze skazywanym na porażkę Andre Berto (30-3, 23 KO). Tę oraz kilka innych ciekawych potyczek będzie można zobaczyć w telewizji. Pełna rozpiska transmisji w rozwinięciu.


PUNKTOWA PORAŻKA RAFAŁA JACKIEWICZA

- Lecę do Kanady na przysłowiowego wariata. Bez formy, aklimatyzacji i z nadzieją, że mój rywal dostanie tego dnia biegunki - nie ukrywał przed wylotem do Toronto Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO). I rzeczywiście przegrał w Kanadzie, ale tak jak obiecywał, wstydu na pewno nie przyniósł.
MAŁE PIĘŚCI: MAYWEATHER vs BERTO

Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na Las Vegas. Zobaczymy tam TBE, Floyda Mayweathera Juniora w starciu z haitańskim sluggerem - Andre Berto. Walka ma być pożegnaniem władcy współczesnego pięściarstwa, finalną odsłoną kosmicznej epoepei. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.MAYWEATHER I BERTO W LIMICIE (WIDEO)

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) i Andre Berto (30-3, 23 KO) nie mieli żadnych problemów z uzyskaniem wymaganego limitu kategorii półśredniej. Wielki "Piękniś" przed ostatnią walką w karierze jak zwykle prezentował się doskonale podczas ceremonii ważenia.WIDEO: OREILLY vs JABŁOŃSKI

Tomasz Jabłoński (-75 kg) miał trochę zastrzeżeń co do punktacji, ale wynik idzie w świat. A wynik był taki, że Michael Oreilly zwyciężył z naszym wicemistrzem Europy w półfinale Turnieju im. Feliksa Stamma. Prezentujemy Wam teraz nagranie z tego pojedynku. Werdykt oceńcie sami.
WIDEO. SPENCE ROZBIJA VAN HEERDENA

Protegowany samego Floyda Mayweathera Errol Spence Jr (18-0, 15 KO) powoli puka do czołówki wagi półśredniej. Ubiegłej nocy 25-letni "The Truth" rozbił w ciągu ośmiu rund niezłego Chrisa van Heerdena (23-2-1, 12 KO), dając wszystkim do zrozumienia, że jest gotowy na walki z najlepszymi w kategorii półśredniej.
WIDEO. STEVENSON DEMOLUJE W 6. OBRONIE

Mistrz świata federacji WBC i magazynu The Ring w wadze półciężkiej Adonis Stevenson (27-1, 22 KO) znów rozprawił się z rywalem w imponującym stylu. "Superman" nie miał najmniejszych problemów z rozmontowaniem obrony twardego Tommy'ego Karpency'ego (25-5-1, 14 KO), który z trudem przetrwał drugą rundę, ale poległ pod ciężkimi ciosami czempiona już na początku trzeciej.
TOMASZ BABILOŃSKI O NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI KRZYŚKA GŁOWACKIEGO

- Zobaczymy co nam nakażą władze federacji WBO, ale liczymy na dobrowolną obronę zaraz na początku przyszłego roku w Newark - nie ukrywa Tomasz Babiloński, współpromotor Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO), naszego jedynego obecnie mistrza świata. O zabiegu "Główki", rehabilitacji oraz ewentualnych rywalach opowiada szef stajni Babilon Promotion.