TURNIEJ FELIKSA STAMMA: ZŁOTO MICHELUSA, TRYCA I WIERZBICKIEGO

Trzej polscy pięściarze - Dawid Michelus (-60 kg), Mateusz Tryc (-81 kg) i Paweł Wierzbicki (+91 kg), zwyciężyli w zakończonym dziś w Warszawie Turnieju im. Feliksa Stamma.

Wszyscy w sobotnich walkach finałowych boksowali z innymi Polakami. Michelus, podobnie jak w finale rozegranych w maju Mistrzostw Polski w Szczecinie, wygrał z brązowym medalistą Igrzysk Europejskich Mateuszem Polskim. Tym razem werdykt był jednogłośny.

Tryc zrewanżował się Arkadiuszowi Szwedowiczowi za porażkę w szczecińskich MPS i tym razem po pojedynku jego ręka powędrowała w górę. Pierwszą rundę wygrał zasłużenie Szwedowicz, ale w kolejnych lepszy był już Tryc.

Na zakończenie sobotnich walk spotkali się dwaj koledzy z Husarii, którzy pochodzą z regionu białostockiego – pięściarz z Sokółki pokonał stosunkiem głosów dwa do jednego zawodnika z Łap, Rogera Hryniuka. Pod koniec walki Wierzbicki odczuwał mocno jej trudy, miał kłopoty kondycyjne i ciekawe jak potoczyłaby się taka potyczka na dystansie pięciu rund, jak w lidze World Series of Boxing?

W finałach boksowali też dwaj inni pięściarze, którzy w tym sezonie walczyli w barwach Rafako Hussars Poland na ringach WSB. W wadze -49 kg Dawid Jagodziński przegrał 0:3 z ćwierćfinalistą zeszłorocznych Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow Aqeelem Ahmedem (Szkocja), a Michał Olaś (-91 kg) został pokonany 3:0 przez mistrza tych samych szkockich zawodów, choć w kategorii -81 kg, Dawida Nyikę z Nowej Zelandii.

Już wkrótce Dawid Jagodziński oraz Wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg), wyjadą na sparingi do Niemiec przed październikowymi Mistrzostwami Świata w Doha (Katar). Ostateczne skład na zgrupowanie w Hennef już wkrótce poda trener reprezentacji i Husarii Zbigniew Raubo.

Wyniki finałów z udziałem Polaków:
-49 kg Dawid Jagodziński - Aqeel Ahmed (Szkocja) 0-3
-60 kg Dawid Michelus - Mateusz Polski 3-0
-75 kg Michael Oreilly (Irlandia) - Bartłomiej Gołębiewski 3-0
-81 kg Mateusz Tryc - Arkadiusz Szwedowicz 2-1
-91 kg Michał Olaś - Dawid Nyika (Nowa Zelandia) 0-3
+91 kg Paweł Wierzbicki - Roger Hryniuk 2-1

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: basu00
Data: 14-09-2015 10:30:45 
Fajnie chłopaki oby tak dalej szacunek...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.