HAUSER ŻĄDA ODPOWIEDZI OD USADA

Thomas Hauser, ceniony publicysta i autor kilku książek bokserskich, którego artykuł rzucił cień podejrzenia na uczciwość Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO), nie kupuje tłumaczeń Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA).

W opublikowanym w czwartek oświadczeniu agencja podważyła rzetelność Hausera, a jego oskarżenia nazwała absurdalnymi, zapewniając, że Mayweather nie złamał żadnych przepisów. W jej odpowiedzi brakowało jednak konkretów.

- Fakt, że agencja nie wyszczególniła i nie odparła w sensowny sposób argumentów zawartych w artykule, tylko potwierdza jego trafność - stwierdził Hauser.

Autor domaga się od komisji odpowiedzi na cztery kluczowe pytania:

1. Jakie było medyczne usprawiedliwienie, dla którego USADA pozwoliła Mayweatherowi na wyjątkowe użycie zabronionej w normalnych warunkach infuzji dożylnej?

2. W jak wielu przypadkach próbka A zawodowego pięściarza testowanego przez USADA dała pozytywny wynik na zabronioną substancję?

3. Jaki był stosunek testosteronu do epitestosteronu w każdym z badań moczu przeprowadzonych przez USADA u Mayweathera przy okazji każdej z jego walk, począwszy od pojedynku z Shane'em Mosleyem, aż do potyczki z Andre Berto?

4. Czy USADA nadal utrzymuje, że zajęła się w odpowiedni sposób przypadkiem Erika Moralesa?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rex
Data: 11-09-2015 15:18:35 
Jakoś mnie to nie dziwi. Zapewne z czasem zaczną wychodzić kolejne kwiaty z poletka Geniusza. Wystarczy trochę poczekać.
 Autor komentarza: Versalce
Data: 11-09-2015 15:36:58 
Wprawdzie niewiele mnie interesuje ta cala afera, bo tajemnicą Poliszynela jest, że Mayweather (jak inni sportowcy) na pewno niedozwolone środki brał, ale też nie kupuję tych tłumaczeń, bo po prostu nie trzymają się kupy i niewiele wnoszą.
 Autor komentarza: slayer85
Data: 11-09-2015 21:11:18 
Jak Ciebie to Rollo nie interesuje, to po co piszesz?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.