ŁAPIN: HUCK POWINIEN MIEĆ MOŻLIWOŚĆ REWANŻU

Redakcja, rsport.ru

2015-09-07

Trener Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) twierdzi, że Marco Huck (38-3-1, 26 KO), któremu w połowie sierpnia Polak odebrał pas WBO w wadze junior ciężkiej, powinien otrzymać szansę rewanżu.

- To byłoby interesujące. Jak by na to nie patrzeć, Huck był bardzo dobrym mistrzem. Moim zdaniem czempion tej klasy powinien mieć możliwość rewanżu. W kontrakcie nie było jednak takiej klauzuli, ponieważ była to obowiązkowa obrona tytułu. Promotorzy pewnie też nie będą zainteresowani ponowną potyczką - powiedział Fiodor Łapin.

Szkoleniowiec chętnie naprzeciw Niemca zobaczyłby też swojego innego podopiecznego, Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 35 KO). - Nalegaliśmy na to starcie przez kilka lat. Huck nigdy jednak nie chciał boksować i myślę, że to się nie zmieniło. Generalnie problem z Krzysztofem jest taki, że niewielu zawodników chce z nim walczyć - powiedział.

Łapin dodał, że "Diablo", który pauzuje od września ubiegłego roku, może stoczyć kolejny pojedynek w październiku w USA lub w listopadzie w Polsce.