ROY WYSTĄPI 2 GRUDNIA W MOSKWIE. NIE BĘDZIE WALCZYĆ Z ROSJANAMI

Redakcja, tass.ru / rsport.ru

2015-09-03

Prawdopodobnie 2 grudnia słynny Roy Jones Jr (62-8, 45 KO) wystąpi na gali w Moskwie. Jego wcześniejszy, planowany na 12 września pojedynek w Liverpoolu z Tonym Moranem (15-6, 5 KO) nie dojdzie do skutku - poinformował promotor Amerykanina Władimir Hriunow.

46-letni Amerykanin miał mieć bardzo napiętą końcówkę lata. Pomiędzy 16 sierpnia a 12 września zamierzał stoczyć aż trzy walki. Tak wysokie tempo było podejrzane, i jak się okazało - nie bez podstaw. Planowany na końcówkę sierpnia pojedynek z Dannym Santiago został odwołany z powodu burzy tropikalnej Erika, zaś wrześniowe starcie z Moranem zdecydowano się anulować z bardzo prozaicznej przyczyny. - Po prostu są lepsze rzeczy do roboty - skomentował Hriunow.

Wygląda więc na to, że kolejną walkę Amerykanin stoczy dopiero 2 grudnia w Moskwie. Jego rywal jest nieznany, ale na pewno nie będzie to żaden Rosjanin. Lada dzień bokser, który niedawno spotkał się z Władimirem Putinem, ma otrzymać rosyjskie obywatelstwo i obiecał, że nie będzie boksować z pięściarzami z tego kraju.

Nie dojdzie zatem do potyczki rewanżowej Jonesa z czempionem WBA w wadze junior ciężkiej Denisem Lebiediewem. Pięściarze spotkali się w 2011 roku. Rosjanin wygrał przez nokaut w dziesiątej rundzie.