MARES: CHCĘ REWANŻU - SANTA CRUZ: ZASKOCZYŁ MNIE

Abner Mares (29-2-1, 15 KO) udowodnił w nocy, że wciąż zalicza się do światowej czołówki wagi piórkowej. 29-latek przegrał wprawdzie z Leo Santa Cruzem (31-0-1, 17 KO), lecz po zaciętej, pełnej efektownych wymian wojnie, którą porównuje się już do starć Barrera-Morales. Słynni Meksykanie walczyli ze sobą trzykrotnie, a Mares nie ma nic przeciwko równie długiej rywalizacji ze swoim młodszym rodakiem.

- To była zacięta walka, ale myślałem, że wygrałem, że zrobiłem wystarczająco wiele. Miałem plan, żeby boksować, jednak rozpocząłem w bardzo ostrym tempie. To był dobry pojedynek, Leo to świetny zawodnik. Jestem więcej niż chętny na rewanż, myślę, że na niego zasłużyłem i że zasłużyli też kibice. Dzisiaj to oni byli największymi zwycięzcami - powiedział pokonany.

Zwycięzca przyznał, że był nieco zaskoczony taktyką rywala w początkowych rundach. - Nie sądziłem, że rozpocznie tę walkę tak mocno. Zdołałem go jednak rozpracować i wygrałem. Trzymałem go na dystans, używałem prostego, kontrolowałem pojedynek. Lubię być agresywny w ringu, ale w tym przypadku lepiej było boksować. Jestem szczęśliwy, ta wygrana to spełnienie marzeń - powiedział.

Obaj pięściarze otrzymali za walkę w Los Angeles najwyższą gażę w karierze - po 1,25 mln dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-08-2015 15:41:49 
Znakomita walka. Santa Cruz ta walka odzyskał trochę zaufania. A mares pokazał że topowy pieściarz..Dodam tylko że rewnaż jak najbradziej wskazany. Werdykt pierwszej walki według mnie, sprawiedliwy..
 Autor komentarza: Matys90
Data: 30-08-2015 15:56:42 
Nie widzę szans by Mares mógł coś odmienić w rewanżu, bo jak pisałem przed walką - wyboksować Santa Cruza nie wyboksuje, bo za krótki w uszach jest do tego na Leo, a w walce cios za cios więcej argumentów również ma Cruz. Jedyna szansa to zaskoczyć na początku, co próbował w tej walce zrobić Mares i raczej już tego nie powtórzy albo złapać na jakąś kontrę życia, o co nie będzie łatwo, bo Leo mimo że swarmer i niby ma prostą obronę, to jednak bardzo szczelną i efektywną, a Mares kontrować może i potrafi, ale to nie do końca jego natura, no i skillsów Rigo w tym wymiarze nie posiada :P Miała być młócka i była, rewanż może być, ale nie ukrywam, że wolałbym zobaczyć Leo z innymi przeciwnikami z topu, bo Mares jak nie miał tak dalej nie ma i wg mnie po prostu nie będzie nigdy mieć argumentów na Santa Cruza.

Co do punktacji, to ja dałem Maresowi dwie rundy, ta remisowa karta pana De Luca to mały skandal.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 30-08-2015 16:56:28 
Tak się właśnie zastanawiałem co może zrobić dziurawy bijok, Mares, by nie wyglądać jak szajs przy dobrze poukładanym technicznie, pół wojownikiem Santa Cruzem. Nic mi nie przyszło do głowy, a po oglądnięciu walki widzę, że Maresowi też nie przyszło.
Szprycę dobrą wziął, bo zasuwał 2 razy intensywniej niż zwykle, i dużo faulował, co też nie jest niczym nowym, ale poza tym został zdeklasowany. Jego aktywność i przepychanki po prostu ukryły ten fakt. Zabawne, że wielu kibiców ogląda walkę Mayweather-Pacquiao i widzi deklasację, a widząc walkę Santa Cruz-Mares widzi wyrównany pojedynek. Jak dla mnie 120-108 dla Leo. Dwie, trzy rundy można naciągnąć na remisowe za ambicję. Ja tego nie zrobiłem, bo nie lubię faularzy i oportunistów.

Mares nie zasłużył na rewanż. I nikt rozsądny nie chciałby tego oglądać. Strata czasu, również pięściarzy. Mares niech jeszcze stoczy kilka wojen z rywalami klasy B, a Santa Crus niech mierzy w najlepszych.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 30-08-2015 17:01:30 
I jeszcze taka ciekawostka.

Miesiąc temu kursy bukmaherskie były równe: 1.9 na każdego z pięściarzy.
Dzień przed walką: Leo 1.4-1.5 Mares 2.75, a nawet 3.0

Gdyby ktoś przewidział dryft, to mógłby zagrać z zyskiem na obu stronach.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 30-08-2015 17:03:07 
"którą porównuje się już do starć Barrera-Morales."

...a świstak zawijał to w sreberka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.