Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-28

 LIGA WSB WYSTARTUJE W 2016 ROKU

- Nowy sezon ligi WSB rozpocznie się w 2016 roku  mówi Jacek Szelągowski, menedżer Rafako Hussars Poland. Do play-off Husarię mają poprowadzić wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75 kg) oraz Igor Jakubowski (-91 kg).
JUAN DIAZ WRÓCI DOPIERO W OKOLICY LUTEGO

Juan Diaz (40-4, 19 KO) wracając ze sportowej emerytury zanotował pięć zwycięstw. Na początku maja miał się starać o odzyskanie tytułu mistrza świata, lecz podczas obozu przygotowawczego, a w zasadzie na jego ukończeniu, nabawił się kontuzji i do tej pory pauzuje. W dodatku szybko nie wróci.


SANTA CRUZ I MARES PEWNIE ZWYCIĘSTWA. 'TO BĘDZIE WALKA ROKU'

Leo Santa Cruz (30-0-1, 17 KO) i Abner Mares (29-1-1, 15 KO), którzy w weekend zaboksują o pas WBA Super w kategorii piórkowej, spotkali się w czwartek na ostatniej konferencji prasowej. Obaj Meksykanie emanowali pewnością siebie. Młodszy zapowiedział, że utrzyma zero w rekordzie, starszy przekonywał, że wyciągnie rywala na głęboką wodę, a potem zatopi.LARA WRÓCI W POŁOWIE LISTOPADA

Erislandy Lara (21-2-2, 12 KO) piastuje pas WBA w wersji regularnej, ale wielu uważa go za lidera kategorii junior średniej. Kubańczyk do następnej obrony swojego trofeum przystąpi 13 listopada na ringu w Miami, gdzie mieszka na co dzień wielu jego rodaków.ABNER MARES: WYJDĘ DO RINGU PO ZWYCIESTWO!

24 sierpnia 2013 roku na ringu w StubHub Center w Carson Abner Mares (29-1-1, 15 KO) poniósł pierwszą porażkę w karierze. Niepokonany wówczas czempion WBC wagi piórkowej został brutalnie zdemolowany już w pierwszej rundzie przez twardego jak stal Jhonny'ego Gonzaleza (58-9, 49 KO). Po raz pierwszy Abner runął na deski inkasując potężny lewy sierpowy, a po raz drugi i ostatni, doświadczony weteran powalił go dla odmiany prawym. Dla wszystkich kibiców i ekspertów była to ogromna niespodzianka, a dla Maresa prawdziwy koszmar, który zapewne do dzisiaj śni mu się po nocach.21 LISTOPADA REWANŻ CROLLA vs PEREZ

Darleys Perez (32-1-1, 20 KO) raz jeszcze przybędzie do Anglii na spotkanie z Anthony Crollą (29-4-3, 11 KO). Do ich rewanżu za kontrowersyjny remis w połowie lipca dojdzie 21 listopada - znów w Manchesterze, czyli mieście pretendenta do pasa WBA wagi lekkiej w wersji Regular.

ZAB JUDAH POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Zab Judah (42-9, 29 KO) w poprzednich czterech walkach zanotował aż trzy porażki. Ponadto pozostawał nieaktywny od końcówki 2013 roku, teraz jednak rozpoczyna nowy etap swojej kariery po podpisaniu kontraktu z grupą Greg Cohen Promotions. Obchodzący w tym roku 38. urodziny Amerykanin poznał właśnie nazwisko najbliższego rywala.