Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-26

 


NORBERT DĄBROWSKI: SZYKUJĘ SIĘ POD KĄTEM WALKI ZAGRANICZNEJ

- Jestem cały czas w treningu. Od początku tego tygodnia trenuję typowo pod kątem bokserskim. Można powiedzieć, że pracuję tak na siedemdziesiąt procent. Ale w każdym momencie, gdy tylko pojawi się jakaś ciekawa oferta, jestem w razie czego przygotowany by wejść na większe obroty - przyznaje Norbert Dąbrowski (18-4, 7 KO), który nie ukrywa, że marzą mu się ciekawe konfrontacje poza granicami naszego kraju.
WACH-POWIETKIN: MARIUSZ ROZPOCZYNA OBÓZ

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) już wcześniej robił podbudowę treningiem siłowym, bo na horyzoncie był przecież występ na gali PBN. Dziś jednak rozpoczyna już na dobre obóz w Dzierżoniowie przed czekającą go 4 listopada walką życia z Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO).DARIUSZ SĘK: WHITE PRZYLECI DO POLSKI Z ZAMIAREM ZWYCIĘSTWA

Dariusz Sęk (23-2-1, 8 KO) w ostatni weekend września zmierzy się z Corneliusem White'em (21-4, 16 KO), który ma na rozkładzie choćby świetnego Kubańczyka Yordanisa Despaigne'a czy dwukrotnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego, Dimitrija Suchockiego. Podopieczny Andrzeja Gmitruka spodziewa się trudnej przeprawy w łódzkiej Atlas Arenie, ale przy tym wszystkim wydaje się też spokojny o końcowy rezultat.


FONFARA POMINIĘTY, CHILEMBA-ALVAREZ W ELIMINATORZE WBC

Federacja World Boxing Council wobec innych planów Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO) zgłosiła się do Eleidera Alvareza (18-0, 10 KO), ten przyjął zaproszenie i zaakceptował walkę z Isaacem Chilembą (24-2-2, 10 KO) w eliminatorze do tronu WBC wagi półciężkiej, na jakim od ponad dwóch lat zasiada Adonis Stevenson (26-1, 21 KO).
REWANŻ MOSLEYA Z MAYORGĄ W CANAL+ SPORT

Telewizja Canal+Sport pokaże na żywo sobotnią galę boksu z Kalifornii, podczas której w walce wieczoru Shane Mosley (47-9-1, 39 KO) skrzyżuje rękawice z rewanżowym starciu z bardzo kontrowersyjnym Ricardo Mayorgą (31-8-1, 25 KO) - poinformowała na swoim Twitterze dziennikarza stacji Paulina Czarnota - Bojarska. Transmisja z soboty na niedzielę od godziny 3:30 Telewizja Canal+Sport pokaże na żywo sobotnią galę boksu z Kalifornii, podczas której w walce wieczoru Shane Mosley (47-9-1, 39 KO) skrzyżuje rękawice z rewanżowym starciu z bardzo kontrowersyjnym Ricardo Mayorgą (31-8-1, 25 KO) - poinformowała na swoim Twitterze dziennikarza stacji Paulina Czarnota-Bojarska. Transmisja z soboty na niedzielę od godziny 3:30.


DE LA HOYA: CZUJĘ, ŻE TO IDEALNY MOMENT DLA 'CANELO'

Oscar De La Hoya, jeszcze nie tak dawno wielki bokser, wielokrotny mistrz świata, a dziś z powodzeniem prowadzący kariery wielu pięściarzy, jest przekonany, że walka swojego podopieczengo Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO) z Miguelem Cotto (40-4, 33 KO) 21 listopada w Las Vegas to świetny moment dla "Canelo", który zdaniem "Złotego Chłopca" dorósł do największych pojedynków.

OSCARA DE LA HOYĘ OD POWROTU NA RING ODWIODŁA CÓRECZKA

Oscar De La Hoya (39-6, 30 KO) jako pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrza świata w aż sześciu kategoriach. W minionych miesiącach głośno było o jego powrocie na ring, po tym jak uporał się ze swoimi demonami i uzależnieniami. Ostatecznie jednak zrezygnował. Dlaczego? "Złoty chłopiec" wyjaśnił wszystko przy okazji konferencji prasowej promującej walkę Cotto vs Alvarez.


ZIMNOCH WRÓCI W WIELICZCE, TRENUJE W ANGLII

Mający obecnie prawie dwuletnią przerwę od boksu z powodu kontuzji Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO) powróci do ringu 17 października podczas znanej już kibicom boksu corocznej gali w Wieliczce - poinformował na swoim Twitterze Tomasz Babiloński, który dodał również, że pięściarz Białegostoku aktualnie trenuje w Anglii.