Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-25

 MASTERNAK SPARUJE Z GEVOREM

Mateusz Masternak (35-3, 25 KO) już od jakiegoś czasu dojeżdża do Berlina w ramach przygotowań do kolejnego startu. A ten przypomnijmy zaplanowano na 5 wrześnie w Dreźnie, gdzie były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej skrzyżuje rękawice z Carlosem Ailtonem Nascimento (12-1, 9 KO).WIDEO: HORN vs NEUMANN

Mistrzostwa Europy już za nami, ale my będziemy do nich systematycznie wracać i prezentować Wam niepublikowane dotąd walki. Na pierwszy ogień idzie Harvey Horn z Wielkiej Brytanii, który zdobył srebro w kategorii -49 kg, a po drodze wyeliminował w ćwierćfinale naszego Dawida Jagodzińskiego. Poniżej jego starcie z Serge Neumannem z Niemiec.


WIDEO: OMAROV vs VIANELLO

Guido Vianello (+91kg) w pierwszej rundzie turnieju Mistrzostw Europy wypunktował naszego Pawła Wierzbickiego. W drugiej natrafił na mistrza Europy sprzed czterech lat i ćwierćfinalistę olimpijskiego, Magomeda Omarowa. Faworytem był Rosjanin i wygrał pierwszą rundę, lecz w dwóch kolejnych przeważał już raczej Włoch. Mimo wszystko sędziowie opowiedzieli się za Omarowem. Obejrzyjcie ich potyczkę i sami oceńcie.
AIRICH SPRAWDZI SZWEDZKIEGO PROSPEKTA

Konstantin Airich (21-12-2, 17 KO) swego czasu należał do europejskiej czołówki wagi ciężkiej, jednak w ostatnich dziesięciu walkach zanotował zaledwie dwa zwycięstwa i dziś jest już tylko co najwyżej journeymanem i sprawdzianem dla innych. Teraz na ostatnią chwilę przyjął ofertę z Rumunii i w piątkowy wieczór skrzyżuje tam rękawice z ponad dwumetrowym Adrianem Granatem (7-0, 6 KO).DAWNI RYWALE JESZCZE NIE SKREŚLAJĄ ADAMKA

- Mam trzydzieści osiem i pół roku na karku, ale chcę sprawdzić, czy jest we mnie jeszcze ten pierwiastek mistrza - mówi otwarcie Tomasz Adamek (49-4, 29 KO), który przygotowuje się do starcia z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Niektórzy w Polsce kręcą nosem, lecz dawni rywale "Górala" wcale nie skreślają jego szans.