JONES JR CHCE WALKI Z GŁOWACKIM. 'TEN PAS JEST MÓJ!'

Redakcja, ESPN

2015-08-25

Słynny Roy Jones Jr (62-8, 45 KO) chce skrzyżować rękawice z nowym mistrzem WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO). - Ten tytuł jest mój! - grzmi 46-letni Amerykanin.

Pięściarz z Wałcza znokautował kilka dni temu Marco Hucka (38-3-1, 26 KO), a wraz z nim istniejący od dłuższego czasu pomysł walki Niemca z Jonesem. Najlepszy niegdyś pięściarz świata bardzo liczył na konfrontację z Huckiem, ale teraz ma już nowy plan.

- Głowacki otrzymał już telefon, że ma to, czego chcę. Już o tym wie. Zadzwoniłem do niego zaraz po walce. Pokonałeś Hucka. Chcę zdobyć ten tytuł. On należy do mnie. Zabrałeś go Huckowi, a teraz ja zabiorę go tobie - zapewnia były czempion czterech kategorii wagowych.

Amerykanin ma teraz bardzo napięty terminarz. Niedawno, 16 sierpnia, znokautował Erica Watkins, a przed sobą ma już dwie kolejne walki - w najbliższy weekend zmierzy się z Dannym Santiago, a 12 września z Tonym Moranem. Potem zamierza zaatakować tytuł mistrzowski - niekoniecznie należący do "Główki".

- Santiago dostanie. Moran również. Potem jestem gotowy na każdego, kto także chce dostać. Ktoś musi mi w końcu dać walkę o pas - powiedział.