ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 40 - LISTA 5 NAJLEPSZYCH 'STARUSZKÓW'

Oczywiście w boksie nie brakuje utalentowanych i głodnych sukcesów młodych wilków. Jednakże jest w nim miejsce także i dla starych, dojrzałych ringowych wyg. Poniżej lista pięciu bokserów, którzy mimo przekroczeniu czterdziestu wiosen nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

5. Antonio Tarver (31-6-1, 22 KO).
Brązowy medalista olimpijski z Atlanty, jako zawodowiec kilka lat temu w wielkim stylu podbił kategorię półciężką. Teraz mający na karku 46 lat bokser z Florydy marzy o tronie wszechwag. W miniony piątek w Newark walczący z odwrotnej pozycji "Magic Man" jednak tylko zremisował z 39-letnim Steve'em Cunninghamem. Ciekawe czy mający na swoim koncie rolę w filmie Rocky Balboa Antonio dostanie szansę walki o pas królewskiej dywizji?

4. Firat Arslan (35-8-2, 21 KO).
Ten twardy były mistrz świata federacji WBA wagi junior ciężkiej za miesiąc obchodzić będzie 45. urodziny. Z ostatnich siedmiu walk mańkut z Suessen wygrał trzy, ale porażki z takimi zawodnikami jak Marco Huck, czy Yoan Pablo Hernandez, ujmy nie przynoszą. Bitwy te były bardzo wyrównane (tylko rewanż z Huckiem Arslan przegrał przed czasem) i świadczą, że z kondycją i umiejętnościami tego boksera nadal jest wszystko w porządku. Warto dodać, że Firat występuje wciąż w tej samej dywizji, w której zadebiutował 18 lat temu.

3. Tony Thompson (40-5, 27 KO).
Pochodzący z Waszyngtonu "Tygrys" już dwa razy miał szansę na mistrzostwo wagi ciężkiej, jednak za każdym razem jego marzenia obracał w proch i pył Władimir Kliczko. Mimo to cztery zwycięstwa nad takimi rywalami jak Dawid Price i Odlanier Solis przywróciły leworęcznemu Amerykaninowi wiarę w przyszłe sukcesy. Thompson w październiku będzie miał 44 lata i jak sam twierdzi, wciąż posiada siłę i wytrzymałość młodzieńca. Czy "Tygrys" zapoluje jeszcze na mistrzowski tron?

2. Cornelius Bundrage (34-5, 19 KO).
Być może noszący przydomek "K9" pięściarz z Detroit nie zalicza się do elity technicznych wirtuozów pięści, ale czarnoskóry wojownik w wieku 41 lat dwukrotnie rzucał na deski i bezapelacyjnie wypunktował mistrza IBF Carlosa Molinę, odbierając mu w ten sposób tytuł wagi junior średniej. 12 września 42-letni Bundrage stanie do pierwszej obrony powyższego pasa, a jego pretendentem będzie 25-letni i niepokonany Jermall Charlo. Zwycięży młodość czy doświadczenie?

1. Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO).
Czy na pierwszym miejscu mógłby się znaleźć ktokolwiek inny? Mający 50 lat czempion z Filadelfii dokonuje rzeczy niezwykłych od królowania w dywizji średniej, po zostanie najstarszym mistrzem świata i regularne spuszczanie łomotu znacznie młodszym rywalom. Ten mistrz strategii, techniki i ringowych sztuczek, to murowany lokator Hall of Fame. Legendarny "Egzekutor" jeszcze nigdy nie został zastopowany, a o jego odporności i umiejętnościach defensywnych niech świadczy fakt, że w listopadzie zeszłego roku wytrzymał pełne dwanaście rund z młodszym o 18 lat rosyjskim zabijaką Siergiejem Kowaliowem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-08-2015 11:06:28 
Dodałbym jeszcze Mansoura. Amir jednak głównie za sprawą swojej przerwy nie wyeksploatował tak organizmu i nie zebrał zbyt dużo ciosów, przez co w wieku 43 lat wciąż nie jest wyboksowany, wciąż prezentuje się dobrze pod względem fizycznym i wciąż jest sportowo głodny, należąc do szerokiej czołówki HW.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 17-08-2015 12:08:12 
Widzę, że ktoś tu zapomniał o Przemku Salecie, który największe sukcesy osiągnął właśnie po 40. Zwyciężył dwukrotnie Najmana, pokonał Gołotę, wystąpił w celebrity splash i staje przed szansą pokonania mistrza dwóch kategorii wagowych, pretendenta do pasa WBC kat. ciężkiej, zdaniem wielu najlepszego polskiego boksera Tomasza z Gór.

Nieładnie Panie Redaktorze Czuba pomijać "Naszych" w tym zestawieniu.
 Autor komentarza: Karni
Data: 17-08-2015 15:29:29 
Przede wszystkim Juan Manuel Marquez na 1 albo 2 pozycji, który nie zakończył jeszcze kariery.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-08-2015 16:19:32 
A "lights out" gdzie? To że ci jeszcze boksują to jedno, ale ilu teraz wraca aby próbować ponownie. Mayorga Mosley Ruddock, nawet jakiś czas temu były plotki o De La Hoya i Reddick Bowe
 Autor komentarza: hms
Data: 17-08-2015 17:46:34 
Gdyby nie wałek z Huckiem, Arslan miałby w tym zestawieniu 2 miejsce
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.