STIVERNE DLA ORTIZA NA GALI GOŁOWKIN-LEMIEUX?

Redakcja, ESPN

2015-08-06

Nie zgodził się Bryant Jennings, może zgodzi się Bermane Stiverne (24-2-1, 21 KO). Były mistrz wagi ciężkiej jest przymierzany do bardzo ciekawej potyczki z Luisem Ortizem (22-0, 19 KO), która miałaby się odbyć 17 października na gali Gołowkin-Lemieux w Nowym Jorku.

Grupa Golden Boy Promotions, która promuje Ortiza, pierwotnie złożyła propozycję walki z Kubańczykiem właśnie Jenningsowi. Kiedy Amerykanin odmówił, wiceprezydent stajni Eric Gomez uspokajał kibiców, że ma plan awaryjny. Nie zdradził jaki, ale według dobrze poinformowanych źródeł chodzi o Stiverne'a. Kanadyjski pięściarz chce wrócić do gry po wyraźnej porażce z Deontayem Wilderem i starcie z Ortizem z pewnością byłoby do tego dobrą okazją. Póki co żadna ze stron nie potwierdza doniesień o planowanej walce.

Głównym wydarzeniem zawodów w Madison Square Garden będzie wybuchowo zapowiadający się pojedynek unifikacyjny w kategorii średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO) a Davidem Lemieux (34-2, 31 KO). Na tej samej gali wystąpi m.in. jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (43-0, 37 KO).