RANKING WBC: MARIUSZ WACH Z PRAWAMI PRETENDENTA!

Redakcja, WBCboxing

2015-08-06

Federacja WBC uaktualniła swój ranking na sierpień 2015. To przede wszystkim dobra informacja dla Mariusza Wacha (31-1, 17 KO), który po ponad trzydziestu miesiącach przerwy znów nabył prawa do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej!

"Wiking" długo odpoczywał po porażce z rąk Władimira Kliczki, a potem nie mógł dojść do porozumienia z resztą swojej drużyny co do powrotu. W końcu zaboksował w Dzierżoniowie, gdzie trenuje na co dzień, później - już na antenie Polsatu, odprawił na galach Mariusza Grabowskiego trzech kolejnych rywali, co zaowocowało właśnie w tym zestawieniu WBC. Wacha sklasyfikowano w czołowej piętnastce, co oznacza, że może znów bić się o tytuł. W sierpniu Mariusza umieszczono na trzynastym miejscu. Jeszcze wyżej stoją akcje siódmego Artura Szpilki (19-1, 14 KO). Sporo mówi się o potyczce o pas WBC Andrzeja Wawrzyka (30-1, 16 KO). Ten po wygranej w powrocie po kontuzji uplasował się na dwudziestej pierwszej pozycji. Trzydziesty piąty jest natomiast Marcin Rekowski (16-1, 13 KO).

W kategorii cruiser dla odmiany spadki naszych. Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) piąty, Mateusz Masternak (35-3, 25 KO) czternasty, a Łukasz Janik (28-3, 15 KO) dopiero trzydziesty drugi.

W dywizji półciężkiej nadal na bardzo wysokim drugim miejscu znajdziemy Andrzeja Fonfarę (27-3, 16 KO). Z kolei Maciej Miszkiń (17-3, 4 KO) okupuje dwudziestą ósmą lokatę. Debiutantem w tym zestawieniu okazał się Dariusz Sęk (23-2-1, 8 KO), który wyjazdowym zwycięstwem w Niemczech zapewnił sobie trzydzieste siódme miejsce.

Choć Maciej Sulęcki (20-0, 5 KO) boksuje w wadze średniej, to włodarze WBC uparcie klasyfikują go w super średniej - w sierpniu znów na dwudziestej ósmej pozycji.

W kategorii junior średniej Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) jest szesnasty, natomiast Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) zanotował lekki spadek na dwudzieste szóste miejsce.

Przemysław Runowski (9-0, 2 KO) zamyka czwartą dziesiątkę w dywizji półśredniej, zaś w junior półśredniej Michał Syrowatka (13-0, 4 KO) znalazł się na dwudziestym ósmym miejscu. Ostatnim Polakiem w tym zestawieniu jest Kamil Łaszczyk (20-0, 8 KO), trzydziesty siódmy w kategorii piórkowej.