Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-02

 


ALEKSIEJEW: WILDER MA 30% SZANS NA POKONANIE POWIETKINA

Choć to Deontay Wilder (34-0, 33 KO) jest mistrzem świata, wielu obserwatorów uważa, że w hitowej, planowanej na pierwszy kwartał przyszłego roku walce zdecydowanym faworytem nie będzie czempion, lecz Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO). Tak sprawę widzi również były pretendent w kategorii junior ciężkiej Aleksander Aleksiejew.


WIDEO: PAWEŁ GŁAŻEWSKI WRACA DO FORMY

Paweł Głażewski (23-4, 5 KO) ma za sobą trudny okres. Dwie bolesne porażki zachwiały jego pewność siebie, jednak po krótkim odpoczynku popularny "Głaz", były pretendent do pasa WBA, znów ciężko pracuje i zamierza wrócić silniejszy niż wcześniej. Odwiedziliśmy go na sali treningowej w Białymstoku. Jak widać na materiale wideo poniżej, w formie jest dobrej.


ADAMEK PRZYLECIAŁ DO POLSKI

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) jest już w Polsce. Popularny "Góral" wylądował dziś w południe na lotnisku na krakowskich Balicach. Niespełna 39-letni pięściarz z Gilowic rozpocznie w kraju obóz przygotowawczy do pojedynku z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO), który odbędzie się podczas czwartej edycji Polsat Boxing Night 26 września w łódzkiej Atlas Arenie.


DARIUSZ SĘK Z POWAŻNYM RYWALEM NA PBN?

Organizatorzy tegorocznej gali Polsat Boxing Night mają niewątpliwie trochę pod górkę jeśli chodzi o obsadę tego wieczoru. Ale dzięki temu pojawiła się szansa dla Dariusza Sęka (23-2-1, 8 KO). I wygląda na to, że podopieczny Andrzeja Gmitruka może zaboksować z kimś naprawdę znanym i cenionym.SIOSTRA LUCASA MATTHYSSE ZUNIFIKOWAŁA TYTUŁY W WADZE PIÓRKOWEJ

Udana unifikacja tytułów. Soledad Edith Matthysse (14-7-1, 1 KO), siostra niekoronowego czempiona na zawodowstwie Lucasa Matthysse, obroniła dzierżony pas WBA kategorii piórkowej, dorzucając jeszcze tytuł WBC w tym samym limicie wagowym. Argentynka podczas gali w Buenos Aires zwyciężyła jednogłośnie na punkty Jelenę Mrdjenowicz (39-10-1, 19 KO), której ów pas odebrała.

HAMMER POWRÓCI PO PORAŻCE Z FURYM

W lutym tego roku Christian Hammer (17-4, 10 KO) zmierzył się w Londynie z Tysonem Furym (24-0, 16 KO), opromienionym zwycięstwem nad Derekiem Chisorą trzy miesiące wcześniej. Rumun z niemieckim paszportem nie miał z kontrowersyjnym Brytyjczykiem żadnych szans i przegrał przed czasem. Dziś poinformowano, że Hammer (wcześniej Cristian Ciocan) nie składa broni i powróci do ringu.


BANKS: WHYTE DOPIERO SIĘ ROZKRĘCA

Nowy trener Dilliana Whyte'a (15-0, 12 KO) Jonathon Banks jest bardzo zadowolony z pierwszej wspólnej walki, w której "Łajdak" z Brixton na gali w Hull zastopował już w pierwszej rundzie Brazylijczyka Irineu Beato Costę Juniora (17-5, 15 KO). Pytany o to, jak dobry jest 27-letni Anglik, szkoleniowiec odpowiada: - Tak dobry, żeby nokautować w pierwszym starciu.

ŚWIETNY BOKS I EFEKTOWNA WYGRANA LUKE'A CAMPBELLA

Luke Campbell (12-0, 10 KO) w boksie olimpijskim osiągnął prawie wszystko. Był mistrzem Europy, wicemistrzem świata, a co najważniejsze, sięgnął po złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Dziś spotkał na swojej drodze innego zawodnika z Hull - twardego jak skała Tommy'ego Coyle'a (21-3, 10 KO). Tak więc ta gala nie mogła się odbyć w innym mieście. Publika była podzielona mniej więcej po równo. I jak zwykle bardzo głośna.