DANIEL JACOBS: MORA TO NIETYPOWY RYWAL

Victor Salazar, Boxingscene

2015-07-31

- Tak naprawdę nie ma możliwości przygotowania się pod kątem takiego zawodnika jak on. To po prostu niemożliwe - nie ukrywa Daniel Jacobs (29-1, 26 KO), który w drugiej obronie pasa WBA Regular wagi średniej spotka się z niewygodnym Sergio Morą (28-3-2, 9 KO).

Faworytem jest oczywiście champion, lecz "Latynoski Wąż" sprawił kłopoty już wielu zawodnikom, którzy po kilku rundach wręcz głupieli w konfrontacji z byłym mistrzem kategorii junior średniej.

- Mora to nietypowany pięściarz, ale jak zwykle najpierw postawi na swoją defensywę. Będę więc musiał wywierać na nim nieustanną presję i trafiać ile tylko się da. Jak dotąd nikt go nie znokautował. Nie nastawiam się na takie rozwiązanie, lecz jest to wyzwanie, które mnie dodatkowo nakręca. Najważniejsza jednak będzie wygrana sama w sobie. Mój rywal twierdzi, że ma zamiar być tym razem bardziej agresywny, ale nie wierzę w to. Będzie używał swoich nóg i dużo się poruszał. Lecz jeśli rzeczywiście podejmie bardziej otwartą walkę, tym lepiej dla mnie - stwierdził Jacobs.

NIESAMOWITA HISTORIA DANIELA JACOBSA

Transmisja z gali na Brooklynie na antenie FightKlubu w nocy z soboty na niedzielę od 3:00.