KHAN: WALKA Z BROOKIEM W 2016 ROKU NA WEMBLEY

Wobec gasnącej nadziei na starcie z Floydem Mayweatherem Jr Amir Khan (31-3, 19 KO) zaczyna coraz poważniej myśleć o hitowej na Wyspach potyczce z Kellem Brookiem (35-0, 24 KO). Pięściarz z Boltonu zdradził, że może do niej dojść w przyszłym roku na stadionie Wembley.

Promotor Brooka Eddie Hearn stwierdził niedawno, że zaproponuje Khanowi walkę w listopadzie. 28-latek rozmawiał już z szefem Matchroom Boxing na ten temat i podkreślił, że woli poczekać.

- Eddie wysłał mi SMS-a, po czym zaprosiłem go do Boltonu. Spotkaliśmy się w moim biurze i przedyskutowaliśy wszystkie szczegóły w sprawie potencjalnej potyczki z Brookiem w 2016 roku. Jasno powiedziałem Eddie'emu, że chcę, aby była to wielka walka na całym świecie, a nie tylko w Wielkiej Brytanii. Doradziłem więc, aby Brook zmierzył się z kilkoma dużymi nazwiskami. I oczywiście wygrał. Dzięki temu nasz pojedynek będzie jeszcze większy. Zorganizujemy go razem, Khan Promotions będzie współpracować z Matchroom Promotions, a sama walka odbędzie się na Wembley - oświadczył.

Khan ostatnią walkę stoczył 29 maja, zwyciężając na punkty Chrisa Algieriego. We wrześniu chciał się zmierzyć z Mayweatherem, lecz Amerykanin prawdopodobnie wybierze pojedynek z Andre Berto.

Brook w ostatnim występie zastopował w szóstej rundzie Frankie'ego Gavina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MILANorg
Data: 29-07-2015 13:45:40 
najbardziej utalentowany bokser świata do tego wizjoner i świetny biznesman
Polska zazdrości wyspiarzom Amira Khana ...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 29-07-2015 13:48:01 
Hahah potem w listopadzie Floyd powie , że zawalczy z Khanem i będzie gówno , a nie Brook.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 29-07-2015 13:58:52 
Popieram Amira bo to on jest teraz na szczycie i w zwiazku z tym rozdaje karty. Skoro nie zdecydowal sie by dac szanse FMJ-owi to rzeczywiscie dobrym pomyslem jest by taka szanse spotkala Brook'a. Tyle ze rzecz jasna Kell musialby pokonac najpierw w dobrym przekonywujacym stylu przynajmiej 5-10 topowych piesciarzy by zasluzyc na walke z, w praktyce niepokonanym, brytyjskim Kingiem.
 Autor komentarza: trucker
Data: 29-07-2015 14:27:15 
Callisto..

Świetna płenta....:)

Popieram....
 Autor komentarza: przemyto
Data: 30-07-2015 08:41:06 
To bylaby ciekawa walka, myslę, że wynik bylby trudny do jednoznacznego okreslenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.