MICHAŁ GERLECKI POMŚCI PORAŻKĘ PARZĘCZEWSKIEGO?

- Nie ma co pielęgnować rekordów i trzeba raz na jakiś czas podjąć ryzyko. Ale przede wszystkim Michał ostatnimi startami zasłużył sobie na taką szansę - mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Już wkrótce ten prężnie rozwijający się promotor zamierza wystawić Michała Gerleckiego (11-0, 6 KO) na walkę wieczoru.

Do tej pory Grabowski na "main event" posiłkował się Wachem bądź Jonakiem. Chce jednak rozwijać swoją stajnię i sprawiać, by jego pięściarze stawali się coraz bardziej rozpoznawalni. Dlatego też podejmuje ryzykowne walki, ale i wykorzystuje potknięcia innych. I tak na przykład gdy niespodziewaną porażkę zanotował Krzysiek Cieślak, jego pogromca - Oszkar Fiko, natychmiast został skonfrontowany z Damianem Wrzesińskim. Iwan Muraszkin zremisował niedawno ze Świerzbińskim i pokonał Dąbrowskiego, dlatego teraz spotka się z Mateuszem Rzadkoszem. Podobne ryzyko zostanie podjęte względem Gerleckiego...

Na ostatniej gali - w Ostrowcu Świętokrzyskim, kreowany na nową gwiazdę wagi półciężkiej Robert Parzęczewski (8-1, 3 KO) przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Jessy Luxembourgerem (7-0, 3 KO). Tego samego wieczoru Michał po świetnej walce pokonał twardego Pablo Sosę. Mocny i niewygodny Francuz ma wkrótce znów zawitać do Polski. Oczywiście tym razem naprzeciw niego miałby stanąć Gerlecki.

- Mam w głowie kilku potencjalnych rywali dla Michała. Każdy z nich byłby bardzo ciekawym i wymagającym przeciwnikiem, lecz priorytetem będzie dla mnie ściągnięcie po raz drugi Francuza na naszą galę. Luxembourger pokazał już na co go stać i jest rozpoznawalny na naszym rynku. Michała stać na dużo i fajnie by było, gdyby udowodnił to właśnie w konfrontacji z tym zawodnikiem - dodał Grabowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 26-07-2015 20:02:01 
myśle ze gerlecki powinien bez problemu poradzić sobie z tym francusem nie to co ten pażęczewski jeszcze na dobre nie zaczął wygrywać a zdążyła juz mu sodówa uderzyć do głowy;]
 Autor komentarza: Jackass
Data: 26-07-2015 21:25:59 
Dla mnie bomba ;) Ciekawe ile trzeba zapłacić takiemu Francuzowi i powiedzmy dla porównania ile twardemu Węgrowi.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-07-2015 09:05:23 
Szef grupy Tymex nie hoduje swoich mistrzów pod kloszem.
Uznał że Parzęczewskiego trzeba sprowadzić na ziemię i Francuz to zrobił.
Sędziowie powinni dać remis, ale nie ma wybacz.

Uważam że to lepsza szkoła dla "wydumanych mistrzów świata" niż prowadzenie bokserów "za rączkę".
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-07-2015 09:07:55 
Garlecki musi bić seriami i dobrze spychać i zachodzić Francuza.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-07-2015 13:11:25 
Parzęczewski to błazen, myślę że Gerlecki bez pomocy sędziów powinien sobie poradzić z Luxemburgiem..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.