MISTRZOSTWA EUROPY W SOFII: PIĘCIU DEBIUTANTÓW

Tylko Dawid Jagodziński -49 kg i Mateusz Tryc -81 kg mają już za sobą występ w Mistrzostwach Europy. W Sofii w zawodach tej rangi zadebiutują Dawid Michelus -60 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg.

Dwa lata temu w Mińsku na Białorusi Mateusz Tryc pokonał Niemca Kevina Kuenzela i broniącego tytułu Irlandczyk Josepha Warda, ale w ćwierćfinale przegrał z Holendrem Peterem Mullenbergiem i nie zdobył medalu. Natomiast Dawid Jagodziński, podobnie jak Mateusz Polski (-60 kg), który niedawno wywalczył brąz Igrzysk Europejskich, odpadł w 1/8 finału.

Polskim bokserom nie wiodło się we wcześniejszych Mistrzostwach Europy - w 2010 roku w Moskwie jedyną walkę wygrał Włodzimierz Letr, a przed czterema laty w Ankarze jego skromne osiągnięcie powtórzył Michał Olaś (-91 kg), obecnie rywalizujący w Husarii w tej wadze z Igorem Jakubowskim.

Z kadry Rafako Hussars Poland w tureckich zawodach uczestniczył Tomasz Jabłoński, ale przegrał z Węgrem Zoltanem Harcsą. W zeszłym miesiącu ten sam zawodnik wyeliminował Kamila Gardzielika w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich w Baku.

W ME 2011 wspomniany Michał Olaś wygrał z reprezentantem Bośni i Hercegowiny Damirem Beljo, ale w 1/8 finału przegrał z Białorusinem Siergiejem Karniejewem.

Natomiast w 2010 roku bliski wyjazdu z dzisiejszego składu Husarii był tylko Tomasz Jabłoński (-75 kg), ale i jego ostatecznie zabrakło w reprezentacji.

Ostatnim medalistą ME jest Marcin Łęgowski (-64 kg), starszy brat Kazimierza Łęgowskiego, który w 2008 roku sięgnął po brąz w angielskim Liverpoolu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.