Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-11

 


VOLBRECHT: MULLER ZASŁUŻYŁ NA WYGRANĄ Z MASTERNAKIEM

Skandaliczny werdykt to jedno, ale cynizm bywa jeszcze gorszy. Co niestety naturalne, po kilku dniach dyskusji temat "zwycięstwa" Johnny'ego Mullera (19-4-2, 13 KO) nad Mateuszem Masternakiem (35-3, 25 KO) zszedł na dalszy plan. A w myśl "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą" obóz pięściarza z RPA zaczyna naginać rzeczywistość.TOMMY KARPENCY RZUCA RĘKAWICĘ STEVENSONOWI

Tommy Karpency (25-4-1, 14 KO) swego czasu ostro zaszedł za skórę Andrzejowi Fonfarze, ale "Polski Książę" zastopował go przed czasem. Potem "Kryptonite" zanotował jednak największy sukces w karierze, pokonując po dobrej walce Chada Dawsona. Teraz ma chrapkę na panującego mistrza świata wagi półciężkiej według federacji WBC, Adonisa Stevensona (26-1, 21 KO).
PIANETA ZMOTYWOWANY PRZED WALKĄ Z CZAGAJEWEM

Już tylko godziny dzielą nas od konfrontacji Rusłana Czagajewa (33-2-1, 20 KO) z Francesco Pianetą (31-1-1, 17 KO). Zmotywowany challenger zapowiada sprawienie niespodzianki, bo tak chyba należałoby traktować jego ewentualne zwycięstwo nad championem wagi ciężkiej federacji WBA w wersji Regular.


RUSŁAN CZAGAJEW ZDEMOLOWAŁ PIANETĘ W NIECAŁĄ RUNDĘ!

Rusłan Czagajew (34-2-1, 21 KO) po raz pierwszy oficjalnie zaboksował z wyśmienitym Pedro Diazem w narożniku. Jednocześnie była to dla niego pierwsza obrona tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA w wersji Regular. Jak widać ta współpraca układa się wyśmienicie, bo "Biały Tyson" już dawno nie zaprezentował się tak efektownie.


SZYBKIE NOKAUTY USTINOWA I DIMITRENKI

Na gali w Manchesterze kolejne łatwe zwycięstwo odniósł 38-letni Aleksander Ustinow (31-1, 22 KO). Urodzony w Rosji olbrzym z białoruskim paszportem dwa razy rzucił na deski coraz bardziej rozbitego Travisa Walkera (39-14-1, 31 KO) i wykończył robotę w drugiej rundzie.

SZÓSTA ROCZNICA ŚMIERCI ARTURO GATTIEGO

Dokładnie sześć lat temu, 11 lipca 2009 roku, w miejscowości Ipojuca w Brazylii znaleziono ciało Arturo Gattiego. Uwielbiany na całym świecie bokser miał 37 lat. Zostawił po sobie 10-miesięcznego wówczas syna i ogrom wspomnień, które stanowią pokaźną część historii boksu oraz inspirację dla całej rzeszy wojowników.COTTO-CANELO 21 LISTOPADA W LAS VEGAS

Hitowa walka pomiędzy Miguelem Cotto (40-4, 33 KO) a Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) została zakontraktowana na 21 listopada. Pojedynek odbędzie się w MGM Grand lub Thomas & Mack Center w Las Vegas - ogłosiła federacja World Boxing Council, powołując się na promotora "Canelo" Oscara De La Hoyę.