IGOR JAKUBOWSKI: SIŁOWO I WYTRZYMAŁOŚCIOWO JESTEM GOTOWY

Niewiele ponad miesiąc został do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Sofii. Jednym z liderów reprezentacji Polski ma być czołowy bokser Rafako Hussars Poland Igor Jakubowski (-91 kg), który właśnie zakończył zgrupowanie w Zakopanem.

- Bardzo solidnie popracowałem przez niecały tydzień w stolicy polskich Tatr. To była typowa wytrzymałość. Łącznie uzbierało się 18 godzin marszobiegów po górach. Siłowo też jestem przygotowany - powiedział aktualny mistrz Polski wagi ciężkiej, który 6 sierpnia skończy dopiero 23 lata.

W Zakopanem ćwiczył pod okiem Wojciecha Nowińskiego, z którym na co dzień trenuje w Zagłębiu Konin. - Mój szkoleniowiec klubowy prowadzi w Koninie siłownię Relax, gdzie również razem pracujemy. W Zakopanem skupiliśmy się jednak na mojej kondycji. Dwa razy wbiegałem zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch, a raz dłuższą trasą przez Halę Kondratową - mówił Igor.

Zawodnik trenował też na innych odcinkach, m.in. na Giewont i na Morskie Oko. - To znakomity podkład pod formę czysto bokserską na Mistrzostwa Europy, które już za pieć tygodni. Teraz szybkość, technika i sparingi - dodał.

Od 6 lipca Jakubowski wraz z pozostałymi kadrowiczami (reprezentacja oparta jest na bokserach Husarii) będzie trenował na zgrupowaniu z selekcjonerem Zbigniewem Raubo i jego asystentem Jerzym Baranieckim.

- Rok temu w Sofii wywalczyłem Mistrzostwo Unii Europejskiej, a teraz wracam do tego miasta na jeszcze większą imprezę. Marzeniem jest kolejny złoty medal - powiedział bokser, który o miejsce w kadrze i Rafako Hussars Poland rywalizuje z Michałem Olasiem.

Igor świetnie rozpoczął swój pierwszy sezon w lidze World Series of Boxing. Dwie pierwsze walki wygrał przed czasem, dwie kolejne na punkty. Przegrał tylko z Kazachem Wasilijem Lewitem, który zajął pierwsze miejsce w rankingu i zdobył awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Polak był piąty w klasyfikacji wagi -91 kg, mimo że opuścił dwa pojedynki.

W niedawno zakończonych Igrzyskach Europejskich w tej kategorii zwyciężył Azer Abdulkadir Abdullajew. Dla Jakubowskiego to nie była niespodzianka. - Był po prostu bezkonkurencyjny. Jest silny, ale przy dobrym przygotowaniu można go pokonać.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.