PROMOTOR JOSHUY: WACH BYŁBY DLA NIEGO DOBRYM SPRAWDZIANEM

Redakcja, Boxing News Online

2015-06-30

Anthony Joshua (13-0, 13 KO) wycofał się z gali zaplanowanej na 18 lipca w Manchesterze, a wszystko po to, by być w jak najlepszej formie 12 września w Londynie. Z kim spotka się w pięknej hali O2 Arena? Zdaniem promującego go Eddiego Hearna będzie to ktoś z dwójki Mariusz Wach (31-1, 17 KO) bądź Tony Thompson (40-5, 27 KO).

Polak jedyną porażkę poniósł z rąk Władimira Kliczki. Amerykanin również dwukrotnie przegrywał z Ukraińcem, którego następcą ma być właśnie zbudowany niczym gladiator Anglik.

- Anthony ma jedenaście tygodni na to, by jak najlepiej się przygotować. Teraz będzie boksował rzadziej, za to z lepszymi zawodnikami. Podoba mi się idea spotkania z Mariuszem Wachem. Nie jest może znanym zawodnikiem, ale będzie stanowił dla Anthony'ego bardzo poważny test. Dzięki takim potyczkom jak ta z Polakiem będzie robił stałe postępy - uważa Hearn.

- Chcieliśmy spotkania z Garym Cornishem, jednak on nie wychyla się ze Szkocji. David Price będzie boksował o tytuł mistrza Europy i miejmy nadzieję, że zwycięży. Być może spotkamy się w innym terminie, ale na pewno nie w tym wrześniowym. Świetnym zestawieniem wydaje się starcie z Tony Thompsonem. Byłby to doskonały wyznacznik tego, gdzie obecnie jest Anthony na tle innych zawodników, którzy walczyli z Amerykaninem. W Anglii wszyscy doskonale wiedzą kto to jest i nie tylko z powodu dwóch pojedynków z Kliczką, ale przede wszystkim za sprawą dwóch zwycięstw nad Price'em - kontynuował szef stajni Matchroom.

Wciąż głośno o możliwej konfrontacji mistrza olimpijskiego z Londynu z Dillianem Whyte'em (14-0, 11 KO), który pokonał go w czasach amatorskich, gdy obaj dopiero zaczynali swoją przygodę z boksem. Do tej konfrontacji dojdzie dopiero pod koniec roku.

MARIUSZ WACH: SERWIS SPECJALNY

- Zależy mi na doprowadzeniu do ich walki, ale najpierw będzie ten wrześniowy pojedynek, a dopiero potem Whyte znów spotka się z Joshuą. Miało być już teraz, lecz Dillian nabawił się kontuzji ręki. Prawdopodobny termin to listopad, ale wszystko będzie zależało od postępów w rehabilitacji. Być może Whyte wystąpi na tej samej gali 12 września, tylko z trochę słabszym rywalem - dodał promotor.