GWIAZDA RINGÓW AMATORSKICH NA ZAWODOWSTWIE. WARREN PROMOTOREM

Vijender Singh, brązowy medalista olimpijski z Pekinu i jedna z największych gwiazd indyjskiego sportu, przechodzi na zawodowstwo. 29-letni bokser podpisał wieloletnią umowę z brytyjską stajnią Queensberry Promotions, którą kierują słynny Frank Warren oraz jego syn.

Podczas igrzysk w 2008 roku Singh dotarł do półfinału w wadze średniej, gdzie przegrał 8-5 z późniejszym srebrnym medalistą, Kubańczykiem Emilio Correą. Cztery lata później w Londynie znowu był bliski podium, ale tym razem zakończył rywalizację na ćwierćfinale, w którym uległ Abbosowi Atojewowi. Wcześniej pokonał m.in. Amerykanina Terrella Gaushę, który z rekordem 15-0 jest dzisiaj niezwyciężony wśród zawodowców.

Inne sukcesy Singha to brąz amatorskich mistrzostw świata w Mediolanie w 2009 roku oraz złoto igrzysk azjatyckich w Kantonie w 2010. Teraz mierzący 182 cm pięściarz z Indii, który wyrósł na wielką gwiazdę w swoim kraju, spróbuje przenieść triumfy z ringów amatorskich na zawodowe.

- Cieszę się, że będę rywalizować wśród profesjonalistów, to nowy rozdział w moim życiu. Zamierzam ciężko trenować i reprezentować mój kraj na arenie międzynarodowej. Moje cele to ciężka praca i zbudowanie dobrego rekordu w ciągu najbliższego roku - powiedział.

29-latek w pierwszym roku zawodowej kariery zamierza stoczyć co najmniej sześć zawodowych walk. Trenować będzie w Manchesterze pod okiem Lee Bearda, który ma na koncie współpracę m.in. z Rickym Hattonem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 30-06-2015 11:45:32 
Ciekawe jak wypadnie , nie słyszałem jeszcze o hinduskim bokserze
 Autor komentarza: odyniec
Data: 01-07-2015 12:24:52 
to on zdaje sie pokonal Badu Jacka na amatorce
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.