MORALES: DLACZEGO MAMY PŁACIĆ ZA BŁĄD SĘDZIEGO?

Redakcja, fightnews.com

2015-06-29

Słynny Erik Morales, trener Jessie'ego Vargasa (26-1, 9 KO), jest wzburzony przedwczesnym zakończeniem walki z Timem Bradleyem (32-1-1, 12 KO). Podopieczny Meksykanina zranił rywala w ostatniej rundzie, ale na niespełna dziesięć sekund przed końcem arbiter przerwał pojedynek, ponieważ, jak myślał, usłyszał gong.

- Jestem bardzo zawiedziony tym rezultatem. To była zła decyzja, sędzia popełnił ogromny błąd. Arbiter jest jedyną osobą, która może przerwać walkę. Kiedy Jessie zranił przeciwnika, ringowy przerwał pojedynek. Twierdzi, że się pomylił, ale to nie nasz problem. Każda runda trwa trzy minuty. To jego sprawa, jego błąd. Dlaczego mamy za to płacić? W ringu nie mogą padać dwie decyzje - że walka jest przerwana i i że podliczamy punkty. To nie w porządku - powiedział "El Terrible".

Sam Vargas zapowiedział tymczasem, że postara się o zmianę werdyktu pojedynku. - Będę walczyć z całych sił, aby walkę uznano za nieodbytą. Przecież sędzia ją przerwał! Nie może zmieniać decyzji i mówić, że się pomylił. Mam nadzieję, że komisja w stanie Kalifornia oceni tę sytuację sprawiedliwie - stwierdził.