Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-24

 


STABILIZACJA KLUBU '06 KLEOFAS KATOWICE'

Klub ze 110-letnią tradycją "06 Kleofas Katowice" podpisał dziś umowę o współpracy z przedstawicielami Akademii Wychowania Fizycznego im.Jerzego Kukuczki i Klubu Sportowego AZS AWF - prócz nowej nazwy "06 Kleofas AZS AWF Katowice" zyska nową lokalizację i wsparcie dla młodych pasjonatów sztuki pięściarskiej.
SHAWN PORTER CHĘTNY NA STARCIE Z MAIDANĄ

Shawn Porter (26-1-1, 16 KO) nie ukrywał po sobotnim zwycięstwie nad Adrienem Bronerem, że teraz najchętniej zmierzyłby się z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Po kilku dniach zdał sobie jednak sprawę, że raczej nie ma co liczyć na taką potyczkę, zapuścił więc sieci na Marcosa Rene Maidanę (35-5, 31 KO).


ŁUKASZ MACIEC Z NOWYM, BARDZO MOCNYM RYWALEM

Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) pojechał do Warszawy na zgrupowanie w KnockOut Gym, gdzie będzie mógł posparować przed najważniejszą walką w swojej karierze. Obecnie pięściarz z Lublina szlifuje formę i technikę pod okiem trenerów Władysława Maciejewskiego i Fiodora Łapina, którzy ustawiają go konkretnie pod kątem najbliższego, bardzo wymagającego przeciwnika.NORBERT DĄBROWSKI: NIE OBAWIAM SIĘ WALK ZAGRANICZNYCH

Norbert Dąbrowski (17-3, 6 KO) powróci krótką walką na przetarcie w najbliższą sobotę, a potem prawdopodobnie znów podejmie rękawice i przyjmie ofertę na trudną, zagraniczną potyczkę. Podopieczny Andrzeja Gmitruka nie obawia się jednak takich konfrontacji, wierząc iż właśnie dzięki nim będzie robił systematyczne postępy, co ma kiedyś zaowocować wygranym pojedynkiem z jednym z rodaków na gali w Polsce.
LEKARZ POZWAŁ WSPÓŁPRACOWNIKÓW ABDUSAŁAMOWA

Prokurator generalny stanu Nowy Jork, występując w roli reprezentanta głównego lekarza pracującego przy walce Magomieda Abdusałamowa z Mike'em Perezem, w wyniku której rosyjski bokser doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, złożył w sądzie pozew przeciwko pięciu współpracownikom pięściarza z Machaczkały.POWIETKIN JUŻ POCZEKA NA WILDERA

Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO) nie będzie ryzykował utraty pozycji obowiązkowego challengera do tronu federacji WBC i poczeka na starcie z Deontay Wilderem (34-0, 33 KO). Amerykanin zdąży jeszcze we wrześniu stoczyć drugą dobrowolną obronę tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, a od października oba obozy rozpoczną negocjacje.


ANDRZEJ GMITRUK O WALCE SĘK vs ISUFI

Już na początku lipca Dariusz Sęk (22-2-1, 7 KO) znów uda się do Niemiec, by tam stoczyć kolejną walkę. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Shefat Isufi (17-2-2, 13 KO), zaś w stawce znajdzie się regionalny pas organizacji WBC, który pomoże Polakowi zaistnieć w rankingu wagi półciężkiej. Posłuchajcie co o tej wyprawie mówi trener i promotor Sęka - Andrzej Gmitruk.


CZAGAJEW NAMAŚCIŁ ANTHONY'EGO JOSHUĘ NA NASTĘPCĘ KLICZKI

Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) ma jasno sprecyzowane plany. Najpierw 11 lipca w pierwszej obronie pasa WBA Regular wagi ciężkiej spotka się z Francesco Pianetą (33-1-1, 17 KO), a potem będzie zmuszony do obowiązkowego rewanżu z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO), którego pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach blisko rok temu. Nie spotka się więc prawdopodobnie z Anthonym Joshuą (13-0, 13 KO), którego uważa za naturalnego następcę panującego od ponad dekady Władimira Kliczki (64-3, 53 KO).