CZAGAJEW NAMAŚCIŁ ANTHONY'EGO JOSHUĘ NA NASTĘPCĘ KLICZKI

Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) ma jasno sprecyzowane plany. Najpierw 11 lipca w pierwszej obronie pasa WBA Regular wagi ciężkiej spotka się z Francesco Pianetą (33-1-1, 17 KO), a potem będzie zmuszony do obowiązkowego rewanżu z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO), którego pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach blisko rok temu. Nie spotka się więc prawdopodobnie z Anthonym Joshuą (13-0, 13 KO), którego uważa za naturalnego następcę panującego od ponad dekady Władimira Kliczki (64-3, 53 KO).

Brytyjczyk sieje postrach wśród potencjalnych rywali. Najbliższym być może będzie nasz Mariusz Wach (31-1, 17 KO) - negocjacje trwają. Zdaniem Uzbeka nazywanym od dawna "Białym Tysonem", to właśnie do wciąż aktualnego mistrza olimpijskiego należy przyszłość królewskiej kategorii. Wcześniej w podobnym tonie o Angliku mówił sam Kliczko.

- Przyglądam się jego karierze od kiedy sięgnął po złoto olimpijskie. Oglądam kolejne walki i muszę przyznać, że to niesamowity talent. Z pewnością może się wkrótce przerodzić w wielkiego mistrza. Potrzebuje tylko więcej doświadczenia wyniesionego z walk z rywalami z wyższej półki. To potencjalny następca Kliczki - uważa Czagajew.

KLICZKO: STAWIAM KAŻDE PIENIĄDZE NA JOSHUĘ

- To wciąż młody chłopak, ale jeśli będą go omijały kontuzje, ma przed sobą wielką przyszłość - dodał Uzbek i za moment dodał - Mimo wszystko jestem otwarty na walkę z Anglikiem. Jeśli chcesz być najlepszy, musisz spotykać się z najlepszymi. W razie czego jestem więc gotowy.

Poniżej prezentujemy wywiad z Wachem przeprowadzony tuż po jego zwycięstwem nad Airichem. Poruszyliśmy w nim szeroko temat ewentualnego starcia Mariusza z Joshuą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zniszcze
Data: 24-06-2015 20:42:38 
Nie wiem czy bedzie nastepca ale w ewentualnej walce z Wachem czuje ze bedzie 1 porazka przed czasem Waszki ;]
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 24-06-2015 20:57:03 
Etam! Pierwszy poważny rywal i zachwyty nad Joshuą ustaną, myślę.
Zresztą w boksie często gadają tak jak im pasuje z biznesowego punktu widzenia.
Może Rusłan jednak liczy na walkę z Joshuą?
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 24-06-2015 21:07:30 
Oby Anthony nie okazał się kolejnym Michaelem Grantem :) Bo ostatnio zaobserwowałem zjawisko, że czym więcej chwali się prospekta który posiada świetne warunki to paradoksalnie przynosi on duży zawód :) Chyba każdy pamięta Price'a, który tak jak AJ miał być przyszłym dominatorem. Oczywiście nie mówię, ze będzie tak samo, natomiast bez poważnego i klasowego rywala,który będzie prawdziwym testem wstrzymałbym się z tego typu pasowaniami :) I Wildera ten test też się tyczy jak by coś :)
 Autor komentarza: xionc
Data: 25-06-2015 00:01:47 
Duzo wyjasni na temat Price'a walka z Teperem o mistrzostwo Europy, ja bym zdecydowanie go jeszcze nie skreslal przed ta walka.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 25-06-2015 08:57:27 
LatajacyDywanik

przyznam szczerze ze tez stawialem na Price'a a Fury mnie smieszyl
dzis widze gdzie jest Fury a gdzie Price
 Autor komentarza: Koko
Data: 25-06-2015 09:31:31 
tak samo było z Heleniusem. Ten to nawet był pompowany bardziej niż Price. Aż do walki z Chisorą :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.