ŁUKASZ MACIEC Z NOWYM, BARDZO MOCNYM RYWALEM

Redakcja, PACO/własna

2015-06-24

Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) pojechał do Warszawy na zgrupowanie w KnockOut Gym, gdzie będzie mógł posparować przed najważniejszą walką w swojej karierze. Obecnie pięściarz z Lublina szlifuje formę i technikę pod okiem trenerów Władysława Maciejewskiego i Fiodora Łapina, którzy ustawiają go konkretnie pod kątem najbliższego, bardzo wymagającego przeciwnika.

Popularny "Gruby" skrzyżuje rękawice z Hugo Centeno Jr (22-0, 12 KO) na gali Chavez Jr vs Reyes na antenie stacji Showtime, która odbędzie się 18 lipca w amerykańskim El Paso w Teksasie. Jest to dość istotna zmiana, ponieważ Łukasz miał pierwotnie walczyć w turnieju "Jose Sulaiman Cup". W stawce tej imprezy miało być prawo walki o pas wagi junior średniej federacji WBC.

Co do przeciwnika Maćca, na jego korzyść może przemawiać wzrost - aż 187 cm, i zasięg ramion - 192. Wierzymy jednak, że Łukasz będzie potrafił zniwelować przewagę Amerykanina w warunkach fizycznych. 24-latek z Kalifornii będzie dla Polaka bardzo trudną przeprawą, wszak w ostatnim występie pod koniec zeszłego roku znokautował w piątej rundzie mocnego Jamesa De la Rosę.