Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-23

 
MATTHYSSE W KOŃCU DOCZEKA SIĘ WALKI O TYTUŁ

Lucas Matthysse (37-3, 34 KO) to obecnie zdecydowanie najlepszy pięściarz, który nigdy nie zdobył tytułu pełnoprawnego mistrza świata. To może się zmienić jeszcze w tym roku, bo "La Maquina" został wyznaczony na obowiązkowego pretendenta do pasa WBC, o który ma zaboksować z niepokonanym Wiktorem Postołem (27-0, 11 KO).WIDEO: JĘDRZEJCZYK vs. SZLĘZAK

Nasze dziewczęta walczą już o kolor medali na 1. IE w Baku, a my zapraszamy na ciekawe starcie - jedynej pary utalentowanych młodych zawodniczek - jakie miało miejsce na Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Przed nami Adrianna Jędrzejczyk (RUSHH Kielce) kontra Iwona Szlęzak (Akademia Walki Warszawa).


PATRYK SZYMAŃSKI POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Patryk Szymański (13-0, 8 KO) od dawna wiedział, że zaboksuje 11 lipca w Tampa na Florydzie. Tego samego dnia miał również wystąpić Kamil Łaszczyk, lecz nabawił się kontuzji i został wycofany. Dziś Polak startujący w kategorii junior średniej poznał nazwisko przeciwnika.KOTELNIK: USYK WALCZY Z INWALIDAMI

Wicemistrz olimpijski z Sydney Andrij Kotelnik bardzo sceptycznie odnosi się do talentu swego rodaka Ołeksandra Usyka (7-0, 7 KO). - On stał się popularny dzięki temu, że jest showmanem, a nie ze względu na umiejętności bokserskie - mówi starszy z Ukraińców.


DAWNY MISTRZ ZAMORDOWANY W TIJUANIE

W niedzielę nad ranem zamordowany został dawny czempion kategorii super koguciej Juan Jose Estrada (36-11, 30 KO), który w latach 1988-89 zasiadał na tronie federacji WBA, zaliczając trzy udane obrony tytułu. Do tragedii doszło w Tijuanie - rodzinnym mieście "Dinamity". Według wczesnych ustaleń policji 51-letni Estrada późno w nocy wdał się w awanturę z członkami rodziny i został wielokrotnie dźgnięty nożem w brzuch. Gdy przybyła karetka, były mistrz był już martwy.


TOMASZ KOT - CIESZĘ SIĘ, ŻE MÓJ BOKS SIĘ PODOBA

Przedstawiamy wywiad z Tomaszem Kotem, tuż po pasjonującym i wyrównanym pojedynku z Przemysławem Zyśk. Kibice na stojąco oklaskiwali zmagania pięściarzy w Kieleckiej Hali, która przecież przez lata była świadkiem ligowych zmagań - duch rywalizacji udzielił się wszystkim. Posłuchajmy, jak odebrał to jeden z głównych aktorów tego historycznego meczu.


KRYSTIAN PAPIS - TO BYŁ UDANY TYDZIEŃ

Tuz po finałach Międzynarodowego Turnieju o Czarne Diamenty, Krystian Papis zawalczył na podsumowaniu sezonu Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego w meczu RUSHH Kielce kontra Akademia Walki Warszawa. Zadowolony z występu i z przeciwnika Mateusza Nagraba, który postawił wysoko poprzeczkę. W rozwinięciu zapis tego pojedynku.


OTWARCIE I PREZENTACJA ZAWODNIKÓW - PKBO 2015 KIELCE

Prezentujemy oficjalne otwarcie meczu z cyklu Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Posłuchajmy co mieli do powiedzenia goście, bez udziału których nie doszłoby do realizacji projektu Grzegorza Nowaczka. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy swoją osoba zaszczyciła nas Beata Oczkowicz - Wiceminister Obrony Narodowej. Czy oznacza to, że doceni wartość wyszkolonych ringowych wojowników? Czy boks tylko daje odczuć niesamowite emocje nawet przy ringu? Posłuchajmy tej i innych wypowiedzi - sam na sam z sędzią boksu zawodowego Włodzimierzem Kromką. Zapraszamy do wywiadów.


LEMIEUX ZMUSZONY DO OBOWIĄZKOWEJ OBRONY?

David Lemieux (34-2, 31 KO) odprawiając w sobotnią noc Hassana N'Dama zdobył wakujący pas organizacji IBF wagi średniej. Niemal natychmiast zaczęto mówić o jego ewentualnej walce z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO), lecz póki co czeka go raczej obowiązkowa obrona tytułu.