PIANETA: BĘDĘ PIERWSZYM NIEMIECKIM MISTRZEM OD CZASÓW SCHMELINGA

Redakcja, fightnews.com

2015-06-23

Francesco Pianeta (31-1-1, 17 KO) zapowiada, że 11 lipca w Magdeburgu będzie miał miejsce historyczny moment - jako pierwszy Niemiec od czasów słynnego Maxa Schmelinga zdobędzie mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Pochodzący z Włoch, a reprezentujący naszych zachodnich sąsiadów zawodnik zmierzy się tego dnia z Rusłanem Czagajewem (33-2-1, 20 KO), posiadaczem regularnego pasa WBA.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę zostać pierwszym niemieckim mistrzem kategorii ciężkiej od 83 lat, czyli od dni chwały wspaniałego Maxa Schmelinga. To mój drugi atak na tytuł. Władimirowi Kliczce nie dałem rady, ale teraz jestem gotowy sięgnąć po pas. Powracające nazwisko Schmelinga mnie nie paraliżuje, wręcz przeciwnie, dodaje mi motywacji. Zdobędę ten tytuł dla Niemiec - mówił 30-latek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Obóz mistrza był mniej rozmowny w trakcie spotkania z dziennikarzami. Jego trener Pedro Diaz wyznaje zasadę, że czyny mówią więcej niż słowa, z kolei sam czempion stwierdził krótko: - Cieszę się z powrotu do Niemiec w roli mistrza świata i już nie mogę się doczekać obrony tytułu przed tutejszą publicznością.

Za właściwego mistrza WBA uznawany jest Władimir Kliczko (64-3, 53 KO), który posiada bardziej prestiżowy pas Super. Z Ukraińcem walczyli obaj zawodnicy - Czagajew przegrał w 2009 roku przez poddanie po dziewiątej rundzie, z kolei Pianeta w 2013 roku uległ mistrzowi przez techniczny nokaut w szóstej.