MATEUSZ POLSKI O KROK OD MEDALU IGRZYSK EUROPEJSKICH

Redakcja, Informacja prasowa

2015-06-20

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli Mateusza Polskiego (-60 kg) od miejsca na podium Igrzysk Europejskich w Baku. W sobotę zdecydowanie pokonał Mołdawianina Vadima Ivaniuca i awansował do ćwierćfinału.

Dzisiejsza walka w 1/8 finału z zeszłorocznym mistrzem Mołdawii zakończyła się wygraną na punkty boksera Rafako Hussars Poland i Róży Karlino 3:0 (29-26, 29-26, 29-27).

We wtorek Mateusza Polskiego czeka znacznie trudniejsze wyzwanie, bowiem spotka się z Wicemistrzem Europy z 2013 roku Białorusinem Wazgenem Safariantsem. W finale ME przed dwoma laty przegrał on z Ukraińcem Pawlo Isczenko.

- Do pierwszej rundy nasz zawodnik wyszedł lekko spięty, walczył za spokojnie, jakby na stojąco. Dopiero pod koniec włączył drugi bieg, ale to było za mało żeby wygrać rundę. Ale od następnej to już była typowa egzekucja, Mateusz zadawał mnóstwo ciosów, a sędziowie w zdecydowanej większości punktowali drugą i trzecią rundę po 10-8. Wygrał wysoko i mam nadzieję, że pokona też kolejnego rywala - mówił trener Zbigniew Raubo.

W dorobku 30-letniego białoruskiego boksera ormiańskiego pochodzenia, są też srebrny medal Mistrzostw Europy w 2008 roku i brązowe w 2006 roku.

W styczniu z 2013 roku z najbliższym rywalem Mateusza Polskiego wygrał Adil Aslanov (Rafako Hussars Poland) w meczu ligi World Series of Boxing. Białorusin walczył dla Mexico Guerreros.