Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-17

 
MIKKEL KESSLER OFICJALNIE ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Nieaktywny od dwóch lat Mikkel Kessler (46-3, 35 KO) oficjalnie potwierdził, że nie jest już zawodowym pięściarzem. Do tej pory status Duńczyka był niejasny, bo "Viking Warrior" deklarował, że w każdej chwili jest gotowy wrócić na trzecią walkę z Carlem Frochem (33-2, 24 KO) lub rewanż z Andre Wardem (27-0, 14 KO). Dziś wiadomo, że żaden z tych pojedynków nigdy nie dojdzie do skutku.WACH-AIRICH: NIEMIEC NIE DOLECIAŁ NA TRENING MEDIALNY

Za nami trening medialny przed piątkową galą "BudWeld Boxing Night" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety nie dojechał, a w zasadzie nie doleciał dziś Konstantin Airich (21-10-2, 17 KO), rywal Mariusza Wacha (30-1, 17 KO) w głównej walce wieczoru. Ale uspokajamy kibiców - już jutro wstawi się na ceremonii ważenia.


WBC POTWIERDZA: GROVES - JACK O PAS WBC 22 SIERPNIA W USA

Maj 2011 roku. George Groves (21-2, 16 KO) po dwunastu zaciętych rundach pokonuje Jamesa DeGale'a, który cztery lata później, miesiąc temu w Stanach Zjednoczonych, został jako pierwszy z tej dwójki zawodowym mistrzem świata, zwyciężając w starciu o tytuł IBF Andre Dirrella. Teraz szansę na zdobycie czempionatu po raz trzeci w karierze dostanie 27-letni londyńczyk, który 22 sierpnia na gali w USA skrzyżuje rękawice z Badou Jackiem (19-1-1, 12 KO) o pas WBC wagi super średniej.


TIMOTHY BRADLEY: HBO GREATEST HITS

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, po wielkiej wojnie z Rusłanem Prowodnikowem i pokonaniu legendarnego Juana Manuela Marqueza, wiecznie niedoceniany Timothy Bradley (31-1-1, 12 KO) był uznawany za jednego z 3-5 najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie. Teraz musi udowodnić, że to się nie zmieniło.


MIKE TYSON NEGUJE: NIE WRACAM NA WALKĘ Z TONEYEM

Większość mediów zajmujących się sportami walki podała niedorzeczną informację o rzekomym powrocie Mike'a Tysona (50-6, 44 KO), który po dziesięciu latach przerwy miał pojawić się w ringu, by zmierzyć się z Jamesem Toneyem (76-9-3, 46 KO). Teraz "Bestia" rozwiewa wątpliwości. - Nie będę z nim walczył - zapewnia.TYSON FURY SPĘDZIŁ WEEKEND W CELI

Tyson Fury (24-0, 17 KO), który oczekuje na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO), spędził miniony weekend w więzieniu. Brytyjczykowi odebrano też na dwa miesiące prawo jazdy i ukarano grzywną w wysokości 400 funtów.


PROMOTOR: PROWODNIKOW WRÓCI NA JESIEŃ, JEST SPORO OPCJI

Kibice do tej pory dochodzą do siebie po niesamowitej wojnie z połowy kwietnia pomiędzy Rusłanem Prowodnikowem (24-4, 17 KO) a Lucasem Martinem Matthysse. Co prawda Rosjanin przegrał nieznacznie stosunkiem głosów dwa do remisu, lecz pozostawił po sobie świetne wrażenie i może przebierać w ofertach. A jako iż nie ma zobowiązań wobec żadnej ze stacji, możliwości jest sporo.