IGRZYSKA EUROPEJSKIE: JUTRO NASI WYLATUJĄ DO BAKU

Siedmiu polskich bokserów, w tym pięciu z Rafako Hussars Poland, wyjeżdża jutro do Baku na Igrzyska Europejskie. Ze względu na kontuzję w azerskim turnieju zabraknie Mistrza Polski Igora Jakubowskiego (-91 kg).

- Jakiś czas temu poddałem się w Poznaniu zabiegowi artroskopii łokcia prawej ręki, dlatego mój start w Baku jest niemożliwy - powiedział najlepszy "ciężki" w kraju, który w swym pierwszym sezonie na ringach World Series of Boxing wygrał cztery z pięciu walk i zajął wysokie czwarte miejsce w rankingu.

Pięściarz z Konina był w pierwotnym składzie na Igrzyska Europejskie, ale uraz ręki i inne problemy zdrowotne sprawiły, że opuścił zgrupowania w Wiśle i Cetniewie.

- Wróciłem do treningów i przygotowuję się do sierpniowych Mistrzostw Europy w Sofii. W bułgarskiej stolicy przed rokiem zwyciężyłem w Mistrzostwach Unii Europejskiej, więc to miejsce bardzo szczęśliwe dla mnie - mówi Igor, który o miejsce w składzie Rafako Hussars Poland i reprezentacji Polski walczy z Michałem Olasiem.

- Po zabiegu łokcia Igor musi poddać się badaniom specjalistycznym w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Dopiero wtedy, jeśli uzyska zgodę lekarzy, będzie mógł trenować z kadrą - powiedział trener kadry i Husarii, Zbigniew Raubo.
 
W środę do Baku na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie pojedzie pięciu bokserów, którzy w tym sezonie występowali w Husarii na ringach World Series of Boxing – Sylwester Kozłowski -56 kg, Mateusz Polski -60 kg, Kazimierz Łęgowski -64 kg, Kamil Gardzielik -75 kg (czeka na debiut w WSB) i Jordan Kuliński (-81 kg). W składzie są też Maciej Jóźwik -52 kg i Mateusz Kostecki -69 kg.

- Stawka turnieju w Baku jest ogromna, bowiem medaliści zakwalifikują się do jesiennych Mistrzostw Świata w Doha. To dla mnie duża szansa, bowiem już wcześniej zapadła decyzja, że o wyjazd na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Sofii rywalizować będą finaliści niedawnych Mistrzostw Polski Mateusz Tryc i Arkadiusz Szwedowicz. Od bardzo, bardzo dawna miałem rozmaite problemy osobiste, często na treningach byłem myślami zupełnie gdzieś indziej niż na sali. Ale na szczęście te kłopoty to już przeszłość, mam komfort psychiczny i z wielkim optymizmem jadę na Igrzyska. Stać mnie na wygrywanie z najlepszymi, może nawet na finał - mówi Jordan Kuliński.

Pierwsze walki na azerskim ringu w przyszłym tygodniu. W turnieju wezmą udział też m.in. Niemiec Hamza Touba -52 kg i Litwin Mantas Valaviczius +91 kg, którzy w tym sezonie boksowali w Rafako Hussars Poland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 09-06-2015 18:50:24 
Igrzyska europejskie?
To chyba dla tych którzy się nie zakwalifikowali na prawdziwe igrzyska - olimpiadę za rok w Rio.
 Autor komentarza: zbychter
Data: 09-06-2015 19:38:04 
To jest coś na kształt igrzysk panamerykańskich/azjatyckich/afrykańskich. Coś w stylu igrzysk tylko na danym kontynencie. Nie są to igrzyska dla ubogich, bo często jadą tam najlepsi w swoich dyscyplinach.

PS. Olimpiada to czteroletni okres pomiędzy igrzyskami.
 Autor komentarza: bigdave
Data: 09-06-2015 19:51:47 
" BAKU BAKU TO JEST SKLAD, RAZ, DWA TERAZ DAB, CZYLI MOJ BRAT, POWIE CO JEST NIE TAK!"


@zbychter lapa w gore! napisales dwie rzeczy i obie poprawne.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 09-06-2015 20:19:58 
Zawsze to jakieś nowe doświadczenie, więc nie ma co narzekać na rangę wydarzenia.
 Autor komentarza: czarymaryhokus
Data: 10-06-2015 10:55:45 
Narzekać na rangę wydarzenia???? WTF??? jada tam najlepsi bo można wykosić OLIMPIJSKIE NOMINACJE to takie Mistrzostwa Europy są tylko obok innych dyscyplin. Zajebiście duża ranga i mało jest większych!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 10-06-2015 16:51:38 
Oczywiście życzę medali a najlepiej zlotych!Ale nie bardzo rozumie dlaczego nie jedzie na Igrzyska do Baku Tomasz Jabloński/oficjalnie przygotowuje sie do ME w Sofii/Przeciez to są pierwsze Europejskie Igrzyska Olimpijskie i swoja rangą przewyższają zdecydowanie Mistrzostwa Europy.Po drugie ,dlaczego zamiast Jakubowskiego nie jedzie do Baku Michał Olas?Nie rozumiem dlaczego w skladzie jest Łegowski ktory nie zaslużyl na reprezentowanie Polski !Moze ktos odpowie?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.