KHAN: W CIĄGU 2 TYGODNI POTWIERDZIMY WALKĘ Z FLOYDEM

Redakcja, Sky Sports

2015-06-03

Amir Khan (31-3, 19 KO) twierdzi, że jest o krok od wymarzonej walki z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). - Możliwe, że wszystko oficjalnie potwierdzimy w ciągu najbliższych dwóch tygodni - stwierdził.

Brytyjczyk zabiega o starcie z Amerykaninem od ponad roku. Do tej pory nie miał szczęścia, bo "Money" wybierał walki z Marcosem Maidaną i Mannym Pacquiao. Teraz jednak wierzy, że karta w końcu się odwróci.

- Myślę, że jeszcze nigdy nie byłem tak blisko walki z Mayweatherem. Z tego, co wiem, wygrana nad Algierim wzmocniła moją pozycję faworyta i bardzo możliwe, że w ciągu dwóch tygodni pojedynek zostanie potwierdzony - oświadczył pięściarz z Boltonu.

Gdyby jednak nie udało się doprowadzić do starcia z najlepszym bokserem świata, który 12 września chce stoczyć ostatnią walkę w karierze, Khan zapewnia, że znajdzie sobie innego ciekawego rywala. - Waga półśrednia jest jedną z najlepszych w boksie i możliwości są naprawdę duże. Należą do nich m.in. potyczki z Miguelem Cotto i Keithem Thurmanem - powiedział.

Nie ma natomiast wśród nich walki z Kellem Brookiem (35-0, 24 KO). Dzierżący pas IBF rodak Khana bardzo chce się z nim zmierzyć, ale "Król" raz jeszcze podkreślił, że nie ma zamiaru boksować ze "Special K". - Ta walka mnie teraz nie interesuje - oznajmił.