CANELO JESZCZE NIE MYŚLI O WADZE ŚREDNIEJ

Miguel Rivera, boxingscene.com

2015-06-01

Saul Alvarez (45-1-1, 32 KO) stoczył trzy ostatnie walki w umownym limicie 155 funtów, ale mimo to jego trener Jose "Chepo" Reyonso przekonuje, że Meksykanin nie ma problemów z robieniem wagi i w związku z tym na razie nie planuje przenosić się do kategorii średniej.

- Na oficjalnej ceremonii przed pojedynkiem z Kirklandem Saul ważył 154.5 funta. Wagę zrobił dzień wcześniej, a w dniu ważenia już tylko odpoczywał. Pamiętajmy, że nie boksował od dziesięciu miesięcy. Mimo to zrobił wagę bez problemów. Nie myślimy obecnie o występach w wadze średniej. Kiedy organizm Saula zacznie sugerować, że taka zmiana jest potrzebna, wtedy ją rozważymy - stwierdził szkoleniowiec.

"Canelo" kolejną walkę stoczy prawdopodobnie z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO). Portorykańczyk jest wprawdzie mistrzem WBC w wadze średniej, ale jeszcze ani razu nie walczył w pełnym limicie 160 funtów, a i najbliższy jego pojedynek - zaplanowana na 6 czerwca potyczka z Danielem Geale'em (31-3, 16 KO) - odbędzie się w umownej kategorii 157 funtów. Również w przypadku konfrontacji z Meksykaninem obowiązywałby z pewnością catch weight.