FLOYD SR: DAJCIE MI DWA MIESIĄCE, A CANELO ZNOKAUTUJE GOŁOWKINA

Redakcja, Nation Boxing

2015-05-30

Promotor Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO) Oscar De La Hoya twierdzi, że Meksykanin dopiero za dwa lata będzie gotowy, aby zmierzyć się z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO). Zupełnie innego zdania jest Floyd Mayweather Sr.

- Uwierzcie mi, mogę teraz zostać trenerem "Canelo", a już za dwa miesiące pokona on Gołowkina. Gwarantuję to. "Canelo" jest szybszy od Gołowkina, to wystarczy. Ja bym się zajął całą resztą. Ze mną w narożniku pewnie by nawet znokautował Gołowkina - powiedział amerykański szkoleniowiec.

62-latek jest przekonany, że z siejącym postrach w wadze średniej Kazachem wygrałby też jego syn, Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO). Podkreśla jednak, że różnica w warunkach fizycznych jest zbyt duża, aby "Money" wszedł do ringu z boksującym o dwie kategorie wyżej rywalem.

- Ludzie tak bardzo chcą zobaczyć porażkę Floyda, że szukają dla niego coraz większych rywali - mówi senior i dodaje, że zamiast w wadze półśredniej, Gołowkin powinien sobie szukać oponentów w super średniej. - Taki Andre Ward skopałby mu tyłek, bez dwóch zdań. Nawet pomimo tego, że tak długo nie walczył.