ADAM KOWNACKI PO RAZ PIERWSZY NA PEŁNYM DYSTANSIE

To była najważniejsza jak dotąd walka Adama Kownackiego (10-0, 9 KO). Polak nie tylko zaboksował po raz pierwszy na dystansie ośmiu rund, lecz przede wszystkim po raz pierwszy usłyszał ostatni gong. Wygrał wysoko i zasłużenie.

Nasz "ciężki" napotkał na swojej drodze już naprawdę solidnego rywala. Był nim Ytalo Perea (6-2-1, 4 KO), 22-latek z Ekwadoru, olimpijczyk z Londynu. Przeciwnik Adama w boksie olimpijski ma na rozkładzie takie gwiazdy jak Julio Cesar De La Cruz czy Dominic Breazeale, jednak w starciu z naszym rodakiem nie miał za dużo do powiedzenia. Walczący momentami trochę chaotycznie Kownacki dobrze rozłożył siły i zwyciężył u wszystkich sędziów - 80:72 oraz dwukrotnie 79:73.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 30-05-2015 10:43:42 
Tak łatwo wygrał?Tego się nie spodziewałem, chyba Kownacki ma smykałke do boksu skoro z taką fizyczną formą daje rade.
 Autor komentarza: matd
Data: 30-05-2015 12:26:42 
Zgadzam sie ,ze musi miec talent gosciu,skoro przy tym ,,atletyzmie,, daje rade..A rywal juz naprawde nie zaden bum.Bo skoro typ jest olimpijczykiem,pokonuje miedzy innymi takiego boksera jak Breazeale,i na dodatek jest mlody ,z godnym bilansem,to naprawde delikatnie zweryfikowal Adama..Tacy bokserzy jak Ruiz jr,Dawejko,Kownacki,sa wielce utalentowani,nie maja kosmicznych warunkow fizycznych do tego sa oblani tluszczem i powinni zrzucic te kilogramy bo sa mlodzi.Ale wlasnie...Czy nie stracili by walorow ,argumentow,gdyby drastycznie teraz zeszli z wagi?..Bo i takie rzeczy przy takiej metamorfozie mogly by sie zdarzyc..Bez watpienia sa to talenty,przede wszystkim Ruiz to wielki talent.
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 30-05-2015 14:20:24 
Może przejść na masę przy minimalnym nabieraniu wagi i później redukować. Waga zostanie ta sama, a poziom tłuszczu będzie o wiele mniejszy.
 Autor komentarza: skud
Data: 30-05-2015 14:46:27 
Perea to dobry bokser.Kownacki udowodnil ze potrafi walczyc.Nie przypadkowo,dal wyrownany sparing z Zimnochem,a nawet przewarzal.Teraz,ze sredniakami beda rozstrzygniecia na punkty ,wiec trening.Adam ,ma mocne nogi i mlotek w rekach.Szpilki nogi przy nim to szpilki)) Szczeke rownierz ma lepsza.Ale lepiej niech ze soba nie walcza!Tak jak Rosjanie.Inna sytuacja jak w UK,w kazdej wadze jest po 150 bokserow zawodowych,to niech sie leja miedzy soba a u nas po 10 a w nizszych wagach wcale ich nie mamy.Co ,to malych zakapiorow u nas brakuje?)))
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 30-05-2015 22:07:39 
Nie znam za bardzo walk tego Kownackiego jak walczy ale coś mi się że jest co najwyżej solidny bardziej perspetywiczny jest Dawejko a co do Ruiza zgoda duży talent powinien obowiązkowo zżucić wage nawet 6- 7 kg to by był jeszcze lepszy bo przez ten tłuszcz lenistwo może zmarnować swój talent
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.