ALGIERI: UDOWODNIĘ, ŻE NALEŻĘ DO ELITY. KHAN: BĘDĘ SPEKTAKULARNY

Redakcja, fightnews.com

2015-05-28

Chris Algieri (20-1, 8 KO) zapewnia, że pod okiem Johna Davida Jacksona przeszedł metamorfozę i będzie błyszczeć w walce z Amirem Khanem (30-3, 19 KO), która w nocy z piątku na sobotę odbędzie się na Brooklynie. Obiecał, że zaprezentuje się ze znacznie lepszej strony niż w swoim ostatnim, przegranym pojedynku z Mannym Pacquiao.

- To będzie świetna konfrontacja dwóch szybkich bokserów. Zapewnimy duże emocje. Współpraca na Florydzie z Johnem Davidem Jacksonem naprawdę odświeżyła dla mnie wiele spraw w boksie. Poznałem nowe elementy, dużo się nauczyłem. Czuję, że mam coś do udowodnienia samemu sobie. Nie byłem zadowolony z mojego ostatniego występu. Wiem, że należę do elity i teraz jest czas, aby to udowodnić - stwierdził Amerykanin na środowej konferencji prasowej.

Nie mniej pewny siebie jest Khan, który uchodzi za zdecydowanego faworyta potyczki w Barclays Center. - Wierzę, że mam mobilność, umiejętności i technikę, aby pokonać Algieriego i wyglądać przy tym spektakularnie. Jestem gotowy na wszystko, co rywal zaprezentuje w ringu. Szykują się duże emocje, bo obaj lubimy wyprowadzać dużo ciosów, a także dużo się ruszać w ringu. W tej walce będzie mnóstwo wysokich umiejętności i myślę, że fanom to się spodoba - oznajmił.

Walkę Khan-Algieri zakontraktowano na dwanaście rund. Stawką będzie pas WBC Silver w wadze półśredniej.