HUNTER: WARD POWIEDZIAŁ, ŻE KHAN MA WIĘKSZY TALENT OD NIEGO

Redakcja, Daily Star

2015-05-27

Virgil Hunter dzieli ostatnio czas między Andre Warda (27-0, 14 KO) a Amira Khana (30-3, 19 KO). Amerykański bokser cieszy się w środowisku większą estymą niż Brytyjczyk, ale jak zdradził trener obu pięściarzy, Ward sam przyznał, że Khan ma do boksu większy talent od niego.

- Andre powiedział Amirowi: "masz więcej darów niż ja". Nie miał problemu, aby mu to powiedzieć. Amir jest już blisko, aby zapewnić sobie członkostwo w galerii sław. Pokonał wielu mistrzów - Judaha, Alexandra, Collazo, Malignaggiego. Niedługo cały świat będzie zdumiony tym, co robi w ringu - mówi ceniony szkoleniowiec.

Warunek jest jeden - osławiony z powodu szklanej szczęki Khan nie może dawać się trafiać. W ostatnich walkach unikał ciosów rywali, ale nie zawsze tak było, przez co kilka razy powinęła mu się noga.

- Jeżeli Amir naprawdę chce, może być wielki. Nie może jednak pozwolić, aby rywale go trafiali. Ze swoimi zdolnościami, z taką szybkością i inteligencją powinien zdominować wagę półśrednią. Potrzeba na to czasu i ciężkiej pracy, ale od tego tutaj jestem - stwierdził Hunter.

Khan kolejną walkę stoczy już w nocy z piątku na sobotę na Brooklynie. Jego rywalem będzie Chris Algieri (20-1, 8 KO).