DUVA: MYŚLIMY O WALCE WARD-KOWALIOW W PRZYSZŁYM ROKU

Redakcja, fighthype.com

2015-05-18

Promotorka Siergieja Kowaliowa (27-0-1, 24 KO) Kathy Duva chce zestawić mistrza wagi półciężkiej z czempionem kategorii super średniej Andre Wardem (27-0, 14 KO). Do niezwykle intrygująco zapowiadającego się pojedynku może dojść w przyszłym roku.

- Rozmawiałam już z ludźmi z Roc Nation. Myślą, żeby zorganizować tę walkę w przyszłym roku, my jesteśmy za. Mamy świetne relacje z przedstawicielami z Roc Nations. Jak będzie czas, to na pewno usiądziemy i się dogadamy - przekonuje Duva.

Póki co Kowaliow skupia się na rywalizacji z zawodnikami kategorii półciężkiej. Osiemnastego lipca będzie bronić pasów WBA Super, IBF i WBO w starciu z Nadjibem Mohammedim (37-3, 23 KO). Potem być może dojdzie w końcu do długo oczekiwanej potyczki unifikacyjnej z Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO), choć Duva nie ukrywa, że ma warunki, których będzie się trzymać.

- Złożyłam propozycję Yvonowi Michelowi, ale się nie odezwał. Walka dojdzie do skutku, kiedy obóz Stevensona zrozumie, że możliwa jest ona tylko na antenie HBO. Wtedy podejmą decyzję odnośnie tego, czy chcą, aby Adonis został zapamiętany jako ktoś, kto zawsze unikał Kowaliowa - skomentowała.