SZEŚCIU ZAWODNIKÓW HUSARII W 1. IGRZYSKACH EUROPEJSKICH

Sześciu bokserów Rafako Hussars Poland wystąpi w 1. Igrzyskach Europejskich, które odbędą się w dniach 12-28 czerwca w Baku.

W składzie polskiej reprezentacji, który ogłosił trener Zbigniew Raubo, znaleźli się Sylwester Kozłowski (-56 kg), Mateusz Polski (-60 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg), Kamil Gardzielik (-75 kg), Jordan Kuliński (-81 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Ponadto w azerskiej stolicy wystartują Maciej Jóźwik (-52 kg) i Mateusz Kostecki (-69 kg, Desant Kraków).

W sierpniu pięściarze Husarii rywalizować będą w Mistrzostwach Europy w Sofii. Rok temu w bułgarskiej stolicy odbyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej. Złoty medal zdobył Igor Jakubowski (-91 kg), po finałowym zwycięstwie z Gruzinem Lewanem Guledanim.

- Mistrzostwa Europy w Sofii będą eliminacją do październikowych Mistrzostw Świata w Doha. Prawo startu w Katarze wywalczą ćwierćfinaliści – powiedział Zbigniew Raubo.

Do składu na mistrzostwa kontynentu wrócą m.in. najlepszy polski zawodnik World Series of Boxing Tomasz Jabłoński (-75 kg) oraz Dawid Jagodziński (-49 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Założyciel i redaktor naczelny portalu. W przeszłości pisał dla "Boksera". Zadaniem Łukasza jest dbanie o merytoryczną część serwisu, wzbogacanie go o kolejne felietony, wraz z informacjami z polskiego "podwórka" oraz serią tych ze świata boksu.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JIN
Data: 15-05-2015 16:21:33 
Ale chaos tekstowy.
Na początku informacja o Igrzyskach europejskich, nawiązanie do mistrzostw Europy, przypomnienie mistrzostw UE, następnie wypowiedź o ME.

Skład podany też jakby zapomniano o dwóch zawodnikach (Jóźwik i Kostecki).

Może się przypierdalam ale traktuje bokser.org poważnie i trochę wysiłku przy redagowaniu nie zaszkodzi -.-
 Autor komentarza: keane
Data: 15-05-2015 19:00:20 
Jakubowski będzie miał...kontuzję ;)
 Autor komentarza: Zarev
Data: 16-05-2015 00:22:03 
Wie ktoś dlaczego w -81kg jedzie Kukliński skoro Szwedowicz zdobył złoto w tej kategorii wygrywajac z nim po drodze 3:0?
 Autor komentarza: keane
Data: 16-05-2015 13:17:08 
Bo zgłoszenia do Igrzysk musiały być dokonane około miesiąca temu już...:(
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.