CIĘŻKIE 'DESEROWE' POJEDYNKI

Sławomir Ciara, Informacja własna

2015-05-14

"Łukasz Szmajda i Emil Pawliński są pierwszoplanowymi postaciami do walk wieczoru" – informuje nasz portal Czesław Dromowicz, trener Ringu Wolnego Toruń, jednocześnie główny organizator XI Międzynarodowego Turnieju im. dr. Witolda Makacewicza. Obaj pięściarze występować będą w grupie seniorów w wadze półciężkiej. - Chcemy uatrakcyjnić zawody. Spotkania w najcięższych kategoriach dla kibiców są zawsze języczkiem u wagi. Czekamy teraz na rywali moich podopiecznych. To tak na deser, na koniec bokserskich zmagań – kontynuuje toruński szkoleniowiec.

Pisaliśmy o turnieju juz wcześniej >>>
Jednodniowy turniej odbędzie się w plenerze, w sobotę - początek godzinie 17:00. Godzinę wcześniej zaplanowano rozegranie walk kwalifikacyjnych. - Mam nadzieję, że wszystko przebiegać będzie sprawnie i zawody nie opóźnią się - dodaje Czesław Dromowicz. Miejscem pięściarskiej konfrontacji jest stadion SM "Kopernik” przy ulicy Świętopełka 15. Wstęp wolny.
Będą wyróżnienia...

Organizatorzy powiadomili nas o programie memoriału. Oto szczegóły:

17:00 - oficjalne otwarcie z udziałem przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego OZB oraz działaczy zarządu SWW Ring Wolny Toruń.
17:15 - prezentacja zawodników
17:20 - uczczenie minutą ciszy Patrona
17:21 - wyróżnienia dla sponsorów i zasłużonych działaczy
17:30 - przypomnienie historii o toruńskim boksie i działalności miejscowego SWW Ring Wolny
17:35 - rozpoczęcie walk bokserskich

Toruń żyje boksem
- Powinno odbyć się nie więcej, aniżeli 20 pojedynków. To wystarczy – uważa Dromowicz. - Bo większa liczba walk doprowadza widzów do znużenia i nie chciałbym dopuścić do sytuacji, aby trybuny kameralnego stadionu świeciły pustkami.
A powracając do czasów przeszłych - doskonale pamiętamy, kiedy na trybunach obiektu przy ulicy Świętopełka 15 pięściarskie spotkania obserwowało około tysiąca sympatyków boksu. - Ten sport w Toruniu zawsze był popularny i tak jest do dziś – sądzi szkoleniowiec Ringu Wolnego.

Zadaszenie nad ringiem

W ubiegłym roku zaplanowano 24 walki, ale niestety, obfita ulewa przerwała zawody i po 13 potyczkach turniej zakończono. - W tym roku przygotowaliśmy się na taką ewentualność. Nad ringiem, w przypadku ulewnego deszczu, zbudujemy specjalne zadaszenie, które  uniemożliwi przedostanie się wody na matę ringu – wyjaśnia Dromowicz.  
Silna ekipa z Łodzi
W turnieju wezmą udział Białorusini, Litwini, Łotysze. Przeciwnikami zagranicznych rywali będą m.in. pięściarze ze Świecia nad Wisłą, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Gorzowa, Łodzi, Starogardu Gdańskiego, no i gospodarzy tamtejszego Pomorzanina i Ringu Wolnego -Silną ekipę zaanonsowali łodzianie z trenerem Zbyszkiem Turskiem na czele – dopowiada Czesław Dromowicz.
Memoriał ma kilku stałych sponsorów, którzy w tym klubie wspierają młodzież. - Będziemy w trakcie odbywających się walk o nich przypominać – kończy trener z grodu Kopernika. Przypomnijmy, że na jednym z turniejów im. Witolda Makacewicza gościem specjalnym był były zawodowy mistrz świata wagi cruiser organizacji WBC Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.